۷ ماده غذایی که بهتر است قبل از سوار شدن به هواپیما پرهیز کنید

مواردی که باید قبل از پرواز بدانید...

غذاها و نوشیدنی هایی که پیش از سفر هوایی میل می‌کنید در تغییر حال شما هنگام پرواز بسیار موثر هستند. برای این‌که در طول پرواز دلتان به هم نخورد، شکم باد کرده، نفخ‌دار یا… نداشته باشید بهتر است از خوردن و آشامیدن مواردی که در ادامه نام برده‌ایم، پرهیز کنید.

۱. غذاهای سرخ کرده و فست فود

آیا در فرودگاه با دیدن رستوران‌های فست فود، تمایل دارید ساندویچ و سیب‌زمینی‌های سرخ شده میل کنید؟ باید بدانید هضم این‌گونه غذاها در ارتفاع ۳۵ هزارپایی بسیار دشوار است. باید بدانید دستگاه گوارش شما در حال پرورش چربی‌های اشباع شده است و این مساله باعث سوزش قلب یا به هم خوردگی معده می‌شود. دانشمندان همچنین کشف کرده‌اند، خوردن غذاهایی با چربی های اشباع شده منجر به انسداد جریان خون می شود و احتمال بیماری‌هایی همچون لخته شدن خون در سیاهرگ (DVT) را افزایش می‌دهد.

۲. انواع کلم‌ها

فشار هوای داخل کابین هواپیما تنظیم شده است، اما همچون هوایی نیست که روی زمین دارد. آیا می‌دانستید هنگام بلند شدن هواپیما از زمین، فشار هوای داخل کابین هواپیما کاهش پیدا می‌کند و تا ۳۰ درصد منجر به پراکنده شدن هوا در اطراف کابین می‌شود. این مساله باعث می‌شود هوا و گازهای بلعیده شده در معده و روده باریک افزایش پیدا کنند و شرایط ناراحتی همچون نفخ برای مسافر به وجود بیاید. برای جلوگیری از این مشکل، از خوردن سبزیجاتی همچون بروکلی، گل کلم و دیگر انواع کلم ها که منجر به ایجاد نفخ می شوند، خودداری کنید.

۳. آب‌نبات و آدامس‌های رژیمی

محصولات رژیمی که قند ندارند، شاید برای افرادی که رژیم یا دیابت دارند، مناسب باشد اما این مواد خوراکی مقادیر زیادی شیرین کننده مصنوعی در خود دارند. متاسفانه بدن انسان برای هضم مواد مصنوعی ساخته نشده است. به همین دلیل، این مواد می‌توانند منجر به ایجاد نفخ، گاز و حتی خاصیت ضد یبوست شوند. مسلماً دوست ندارید، همه مدت سفر خود را داخل دستشویی کوچک هواپیما سپری کنید. پیش از سفر سعی کنید آدامس یا آب نبات‌هایی بخرید که بدون شکر نیستند.

۴. نوشیدنی‌های کربن‌دار

نوشیدنی‌های کربن‌دار همچون آب‌های گازدار و ماءالشعیرها منابع اصلی برای ایجاد نفخ هستند. حباب‌های گاز این نوشیدنی‌ها را همچون بالن‌های کوچکی تصور کنید که داخل معده شما فرود خواهند آمد و با تغییر فشار هوای آنها داخل معده، به سرعت باد می‌کنند و بزرگ می‌شوند. تحمل این شرایط به هیچ عنوان آسان نیست.

۵. حبوبات

حبوبات نیز از دیگر خوراکی‌هایی نفاخ هستند. بسیاری از سبزیجات و حبوبات حاوی نوعی شکر غیرقابل هضم هستند که منجر به نفخ شکم می‌شود. اگر نمی‌توانید از خوردن یک کاسه لوبیای گرم یا عدسی برای صبحانه چشم پوشی کنید، حداقل آنها را از یک شب قبل داخل آب بخیسانید تا شکرهای نفاخ آن تا حدی از بین بروند.

.برای مشاهده‌ ادامه مطلب و حمایت از حق بازنشر، به لینک منبع مراجعه فرمایید

بدون نظر

نظر دادن