۷ راه فوق‌العاده برای کم کردن وسوسه خوردن شکلات

دوست و دشمنی به نام شکلات...

بسیاری از ما در برابر شکلات ضعف داریم و از وسوسه مصرف آن رنج می‌بریم. بنابراین توصیه می‌شود با راه‌کارهای مقابله با این علاقه اشتباه بیشتر آشنا شوید. شکلات هم‌زمان که بهترین دوست شما به حساب می‌آید بدترین دشمن شما هم هست. این میل به‌طور کل می‌تواند در تلاش شما برای کاهش وزن اختلال ایجاد کند. به‌خصوص اگر اشتیاق شما روزانه باشد. توجه داشته باشید که مصرف مقدار کمی شکلات ضرری ندارد. شما می‌توانید هر چیزی که دوست دارید بخورید و وزن کم کنید، فقط مطمئن شوید از هر چیزی در حد مناسب مصرف می‌کنید.

۱. صبر کردن

هنگامی که تمایل زیادی به خوردن شکلات دارید، ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید تا حقیقت این میل به شما ثابت شود. اگر پس از این مدت هنوز به خوردن شکلات تمایل داشتید، پس اشتیاق شدید شما به شکلات واقعیست. در واقع، با صبر کردن ۹۰ درصد از اشتیاق شما از بین می‌رود. به همین دلیل یکی از بهترین راه‌ها برای برطرف کردن میل به مصرف شکلات صبر کردن است.

۴۴۴۴

۲. خوردن میوه

با مصرف میوه مورد علاقه خود یک گام در جهت بهبود سلامتی بدن و کم کردن میل خود به مصرف شکلات بردارید. از آن‌جا که میوه دارای قند طبیعی است، شما می‌توانید ویتامین‌های بدن خود را تامین کرده و ایمنی بدنتان را افزایش دهید. چنانچه از انواع توت‌ها استفاده کنید، خیلی بهتر است! توت سرشار از آنتی اکسیدان است که می‌تواند از ابتلا به بیماری‌های قلبی و سرطان جلوگیری کند!

۳. نوشیدن آب

ما باید هر روز آب بنوشیم. بنابراین آب زیادی مصرف کرده و معده خود را از شکلات خالی نگه دارید. با نوشیدن ۲ لیوان آب زلال می‌توانید میل خود را کم کنید. مطالعات متعددی در مورد کاهش وزن نشان داده است که نوشیدن آب زلال می‌تواند هوس خوردن را برطرف کند. بنابراین، نوشیدن ۶ الی ۸ لیوان آب در روز را فراموش نکنید! اما اگر نوشیدن آب برای شما چندان جذاب نیست، ۷ پیشنهاد ما برای افزایش میزان آب دریافتی بدن را مطالعه کنید.

۴. خوردن میان وعده

اگر در طول روز وعده‌های غذایی کوچکی بخورید، میل کمتر، انرژی‌ بیشتر و البته کاهش وزن هم خواهید داشت. در روز هر ۲ یا ۳ ساعت وعده‌های غذایی کوچکی داشته باشید، این برنامه در حفظ سطح قند خون، و کاهش میل شدید به شما کمک می‌کند.

۵. جایگزین کردن

اگر بدن شما میل شدید به خوردن چیزی دارد، ممکن است به علت کمبود برخی ویتامین‌ها و مواد غذایی دیگری باشد؛ ویتامین‌هایی که راهنمای آن‌ها برای بانوان را می‌توانید اینجا ببینید. می‌توانید هنگامی که میل زیادی به مصرف شکلات دارید، یک کیک برنجی با لایه نازکی از کره بادام‌زمینی را جایگزین آن کنید. این خوراکی سالم مشکل‌تان را به میزان خاصی برطرف کرده و تا حدودی فیبر و پروتئین بدن را فراهم می‌کند!

۶. پرت کردن حواس

یکی از مؤثرترین راه‌ها برای کم کردن میل شدید به خوردن شکلات پرت کردن حواس است. به عنوان مثال، پیاده‌روی کردن و یا دویدن یکی از این راه‌هاست! این کار ذهن شما را از چیزی که میل شدید به آن دارید منحرف می‌کند. تمایل شما به خوردن شکلات در واقع به‌خاطر نیاز به ویتامین یا ماده معدنی نیست، فقط یک وسوسه ساده است. پس با تلاش برای انجام هر نوع فعالیتی این هوس را برطرف کنید.

eptechview.ttuhsc.edu
eptechview.ttuhsc.edu

۷. میانه‌روی کردن

همیشه در مصرف مواد غذایی میانه‌رو باشید. اگر احساس می‌کنید میل شدید به مصرف شکلات دارید و نمی‌توانید این عادت را کنار بگذارید، سعی کنید تعادل را رعایت کنید. بنابراین بهتر است به‌جای شکلات شیرین چند تکه شکلات تلخ بخورید. یا اگر با دوستان خود برای تفریح بیرون می‌روید و آن‌ها کیک شکلاتی سفارش می‌دهند، به جای یک کیک کامل فقط چند تکه از آن میل کنید. خوردن به میزان مناسب و نه افراطی یکی از مهم‌ترین راه‌کارهای سالم ماندن است.

بدون نظر

نظر دادن