۷ دلیلی که باید از مصرف کالری روزانه خود آگاه باشید

کالری‌سنج خود را روشن کنید...

آیا می‌دانید مصرف کالری روزانه‌تان چقدر است؟ یا باید چقدر باشد؟ مهم نیست غذایی که می‌خورید سالم است یا نه، اگر مصرف کالری شما بیش از حد باشد وزن کم نمی‌کنید. اگر پس از ورزش کردن کاهش وزن نداشتید، به این معناست که کالری مصرفی شما بیش تر از مقداری است که می‌سوزانید. ‌بسیاری از ما نمی‌دانیم چقدر باید کالری مصرف کنیم. نگاهی به فهرست گراف در ادامه بیندازید تا متوجه شوید چرا باید از میزان کالری روزانه خود آگاه باشید.

۱. مشکلات سلامتی

هنگامی که بیش از حد غذاهای پر کالری مصرف می‌کنید، در معرض خطر ابتلا به دیابت، فشار خون، و مشکلاتی از این قبیل قرار می‌گیرید. بنابراین، بسیار مهم است که بدن خود را دقیق مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید روزانه کالری زیادی مصرف نمی‌کنید.

۲. پرخوری

آیا تا به حال خودتان این تجربه را داشته‌اید که در واقع گرسنه نبودید یا نمی‌خواستید چیزی بخورید اما بی‌اراده دست به سمت بشقاب غذا برده‌اید. تنها شما اینطور نیستید. حدود ۷۰ درصد از مردم در طول روز بدون اینکه واقعا گرسنه باشند غذا می‌خورند و این کار بی‌شک باعث افزایش کالری و در نتیجه چاقی مفرط می‌شود. و این یکی از مهمترین دلایلی است که باید از مصرف کالری روزانه خود آگاه باشید.

۷۷

۳. وعده به اندازه

اگر برای کاهش وزن تلاش می‌کنید، بسیار مهم است که وعده به اندازه را بدانید. اگر به یاد آورید زمانی ساندویچ‌ها کوچک و ترکیبات سالاد به اندازه بودند. اما امروزه اندازه‌ها بزرگ‌تر شده‌اند و مردم متوجه نیستند که چه کالری زیادی مصرف می‌کنند. بنابراین، نسبت به مقدار غذایی که می‌خورید دقت داشته باشید. و اگر مطمئن نیستید از یک متخصص تغذیه سوال کنید.

۴. خوردن آخر شب

به یاد داشته باشید که بیشترین کالری مصرفی شما در ساعات اولیه روز و آخرین میان‌وعده‌ای که می‌خورید بعد از ساعت ۷ و یا ۸ شب باشد. بنابراین پس از آن دیگر چیزی نباید بخورید. اگر شب‌ها زود شام بخورید، بهتر می‌خوابید و صبح هم با احساس سبک‌تری از خواب بیدار می‌شوید. از آنجایی که دیر شام خوردن باعث می‌شود دستگاه گوارش همچنان موقع خواب کار کند، خوابیدن برایتان سخت می‌شود.

a hungry girl opens the fridge

۵. خوردن صبحانه

گاهی اوقات آنقدر خسته و یا پر مشغله هستید که نمی‌توانید صبحانه بخورید. صبحانه خوردن را فراموش نکنید! حتی اگر صبح زود گرسنه نیستید. می‌توانید در شروع روز با خوردن یک تخم‌مرغ که سرشار از پروتئین است سطح انسولین خون خود را ثابت نگه دارید. به‌علاوه، تخم‌مرغ‌ها منبع چربی طبیعی هستند. شاید ترفندهای تخم‌مرغی ما شما را مجاب به آماده کردن صبحانه کند.

۶. انتخاب غذاهای سالم

آیا کالری که مصرف می‌کنید حاوی مواد مغذی است؟ ارزش غذایی یک سیب ۹۰ کالری با یک بیسکویت ۹۰ کالری بسیار متفاوت است. سعی کنید از مواد غذایی فراوری شده پرهیز کرده و مواد غذایی سالم را جایگزین آن کنید. انتخاب غذاهای سالم در میزان وزن و همچنین سلامتی شما تأثیرگذار هستند. امیدوارم شما جزو افرادی نباشید که این ۱۰ انتخاب همیشه اشتباه را در برنامه غذایی خود دارند.

۷. حذف وعده‌های غذایی

امید است که این موضوع را بدانید که حذف وعده‌های غذایی کار درستی نیست. حذف هر وعده غذایی باعث اختلال متابولیسمی، و گروه از عوامل خطرناک خواهد شد که همزمان ابتلا به دیابت نوع ۲ و سکته مغذی را افزایش می‌دهند. به‌علاوه، این کار باعث کاهش سوخت‌و‌ساز بدن شده و در نتیجه برنامه کاهش وزن شما را مختل می‌کند. شما برای سالم و خوش اندام ماندن نیاز دارید در روز ۶ تا ۸ وعده غذایی کوچک بخورید.

به نظر می‌رسد یکی از مهمترین سؤالات شما بی‌پاسخ ماند:

در طول روز چقدر کالری نیاز داریم؟

جواب سادست، ۲۰۰۰ کالری. اما منظور از این عدد چیست؟ بهتر است بیشتر بدانید.

بدون نظر

نظر دادن