۵ پیشنهاد ویژه برای تناسب اندام

شاید شما هم نیاز داشته باشید...

بدون‌شک هیچ برنامه ورزشی بدون نقص نیست. اما همیشه می‌توانید با ایجاد کمی تغییر در تمرینات، بیشترین بهره را از آن‌ها برده تا از زندگی و اندام‌تان رضایت بیشتری داشته باشید. با انجام این تغییرات علاوه بر تندرستی، شادی بیشتری را نیز تجربه خواهید کرد.

پیشنهادات ویژه گراف برای تناسب اندام:

۱. خود را از شر باشگاه خلاص کنید

رفتن به باشگاه و انجام فعالیت‌های ورزشی هرچند ایده خوبی برای دست‌یابی به تناسب اندام است اما قطعاً تنها راه‌حل نیست. شانس انجام ورزش در محیط باز را از خود نگیرید. پیاده‌روی، دو، شنا، صخره‌نوردی و از این قبیل تمرینات، نه تنها موجب کاهش وزن می‌شوند بلکه در زندگی‌تان نیز تنوع ایجاد می‌کنند.

۲. برای ورزش ساعت خود را کوک کنید

تحرک داشتن بعد از ۴۵ دقیقه سکون به خصوص در ساعات کاری بسیار مهم است. ساعت خود را برای این کار تنظیم کرده و به محض به‌صدا درآمدن آن، برخواسته و تعدادی تمرین برای رفع خستگی انجام دهید. این کار انرژی لازم برای ادامه روزتان را تأمین کرده و گذر زمان را سریع‌تر می‌کند. میزان دشواری این حرکات خیلی مهم نیستند فقط سعی کنید برای چند دقیقه بلند شده و از خیره شدن به مانیتور دست بکشید. حتی می‌توانید کامپیوتر خود را برای این کار تنظیم کنید.

۳. میان‌وعده‌ خانگی میل کنید

به‌جای خریدن خوراکی، در خانه آشپزی کنید. هر چیزی که در قفسه‌های فروشگاه می‌بینید، با صرف کمی وقت خودتان به راحتی می‌توانید درست کنید. به علاوه با آماده کردن چاشت در خانه، از نوع و سلامت مواد اولیه اطمینان خاطر خواهید داشت. می‌توانید گرانولا، موسلی، کشمش با روکش شکلاتی و حتی سیب‌زمینی سرخ کرده همراه خود داشته باشید. البته همانطور که در مطلب قبلی در مورد گرانولا گفتیم، مصرف زیاد آن توصیه نمی‌شود.

iStock_000004087686Small
blog.aarp.org

۴. ورزش را به زمان خاصی محدود نکنید

هیچ جایی گفته نشده است که حتماً باید رأس ساعت معینی ورزش کنید. بلکه بهترین و مناسب‌ترین زمان، هنگامی است که خودتان صلاح می‌دانید. و انجام تمرینات در زمان دلخواه مهم‌تر از آن است که برنامه ورزشی‌تان استاندارد به‌نظر برسد. شاید بخواهید شب‌ها قبل از خواب ورزش کنید؛ هیچ اشکالی ندارد، لازم نیست خود را مقید به زمانی خاص کنید.

۵. انتظارات غیرممکن از خود نداشته باشید

شاید فکرکنید نوشتن برنامه‌‌ای با ساعت‌های دقیق و موظف کردن خود به انجام آن، عادت‌های بد ورزشی را از بین می‌برد. اما در واقع این کار شروع یک شکست است. وقتی نمی‌توانید قبل از ساعت هفت صبح از خواب بیدار شوید پس هرگز برای ساعت شش، کلاس یوگا ثبت نام نکنید. هرچه برنامه ورزشی با خلق و خوی شما سازگارتر باشد بدون شک موفق‌تر خواهید بود.

بدون نظر

نظر دادن