۵ راهکار برای استحکام بخشیدن به دوستی با همسر

بهترین دوست همسرت باش...

تابه‌حال دوست صمیمی داشتی؟ منظورم دوست خیلی صمیمی هست. از اون دوستایی که میشه رازهاتو باهاش درمیون بذاری، مطمئن باشی ازت حمایت می‌کنه و می‌تونی باهاش آزادانه بخندی؟ اگر خانم باشی حدس می‌زنم همچین فردی رو در زندگیت داری.

هیچکس برامون دقیقاً مثل اون دوستمون نمیشه. شاید این فرد رو هر روز نبینیم اما وقتی هم که میاد پیشمون انگار که از طرف خدا اومده.

خوبی دوست صمیمی اینه که:

  • می‌دونی حداقل یه نفر تو این دنیا هواتو داره.
  • فردی رو داری که تو رو با تموم خوبی‌ها و بدی‌هات قبول داره.
  • همیشه بهت یادآوری می‌کنه که دوستت داره.
  • می‌دونه وقتی حالت خوب نیست چجوری سرحال بیاردت.
  • جوری می‌خندونتت که هیچکس تو دنیا نمی‌تونه اینجوری بخندونتت.
  • باهات باملایمت، مهربونی و صادقانه رفتار می‌کنه.
  • باخیال راحت می‌تونی احساساتت رو باهاش درمیون بذاری.
  • باهاش راحتی و می‌تونی خودتت باشی.
  • یه تشویق کننده خصوصی داری که بهترین‌ها رو برات می‌خواد.
  • وقتی می‌بینه از لحاظ شخصیتی پیشرفت کردی تشویقت می‌کنه.

من هم چند تایی دوست صمیمی تو زندگیم داشتم، از اون دوست‌هایی که انقدر آدم رو می‌خندونن تا اشکت دربیاد، دوست‌هایی که باهاشون خاطرات جاودانه ساختم، همون‌هایی که تو سخت‌ترین شرایط تونستم رو کمکشون حساب کنم. قطعاً برام خیلی خاص هستن و همیشه بهم گفتن که چقدر دوستم دارن. اما هیچکدوم از اونها مثل همسرم نیستن.

وقتی یه دوست صمیمی داری انگار که دنیا رو داری به‌خصوص اگه اون فرد همسرت باشه. در حقیقت دوستی چیزیه که مخلفات داخل ساندویچ ازدواج رو کنار هم نگه می‌داره. به عبارت دیگه شما رو در دشوارترین روزهای زندگی کنار هم نگه می‌داره.

همه ما چنین روزهایی رو تجربه کردیم. از اون روزهایی که دوست داری تمام روز رو تو رخت خواب بمونی و حتی پتو رو بکشی روی سرت.

آره، منم همچین روزهایی داشتم.

یه دوست خوب شما رو تو تاریکی پیدا می‌کنه و میارتتون بیرون. همسر من همیشه این کار رو می‌کنه. فقط وقت‌هایی که ازش می‌خوام بهم کمک نمی‌کنه، هر وقت بهش احتیاج داشته باشم هم به سراغم میاد.

 

همسر
bauernhof-hotel.at

 

راه‌های زیادی برای به‌دست آوردن قلب همسر وجود داره، اما اگه می‌خوای قلب همسرت تا آخر عمر فقط برای تو بتپه، دوستش باش. برای همسرت کسی باش که می‌خندونتش، سرحال میاردش، کسی که می‌تونه از اعماق قلب بهش اعتماد کنه و بهش بگه که چقدر عاشقشه.

از این ۵ راهکار برای محکم کردن پایه دوستی با همسرت استفاده کن:

با هم وقت بگذرونید: چیزهایی که حواستون رو پرت می‌کنه، مثل تلویزیون و گوشی رو خاموش کنید و کنار بگذارید تا بتونید روی نیازهای همدیگه تمرکز کنید.

با هم صحبت کنید: صحبت کردن فقط به حرف زدن خلاصه نمی‌شه، سعی کنید به هم گوش کنین و همدیگر رو درک کنین. با تمرین صبوری، یاد بگیرین که چطوری برای هم گوش شنوا باشین.

خوش بگذرونید: کاری که ازش لذت می‌برین انجام بدین. مثلاً با زوجی که هر دو دوستشون دارین برین بیرون، یا با هم تو یه کلاس مختلط ثبت نام کنین.

با هم عبادت کنید: یکی از کارهایی که خستگی رو از تن آدم درمیاره و نیروی تازه میده، عبادت کردن در کنار همسر هست. این کار وابستگی شما رو بیشتر می‌کنه.

به هم نزدیک‌تر بشید: دست هم رو بگیرین، همدیگر رو بغل کنین و روابط زناشویی‌تون رو بهبود بدین. متأهل بودن یعنی می‌تونی هر شب کنار بهترین دوستت بخوابی، از این فرصت نهایت استفاده رو ببرین.

بدون نظر

نظر دادن