۳۱ درس باارزش درباره عشق

زندگی عاشقانه را باید ساخت...

عشق زیباترین و باشکو‌ترین مقوله‌ای است که هر انسانی می‌تواند در زندگی آن را تجربه کند. اما متاسفانه ما گاهی به‌علت عدم آگاهی از نکاتی بسیار ساده و شاید پیش‌پاافتاده، این اتفاق بی‌نظیر را به‌راحتی نابود می‌کنیم. در این مطلب گراف شما را با درس‌هایی از عشق که به‌راحتی قابل‌اجرا هستند، آشنا می‌کند.

۱. عشق باید انتخاب هرروز شما باشد. دوست داشتن همسرتان تصمیمی نیست که تنها روز ازدواج گرفته‌شود و شما پس‌ازآن برای ادامه‌ زندگی آماده باشید. انتخاب آگاهانه برای عشق‌ورزیدن به شریک زندگی‌تان به‌طرز شگفت‌انگیزی نیروبخش است. هیچ‌چیز دراین دنیا نمی‌تواند این قدرت انتخاب را از شما بگیرد.

۲. از اینکه بیشتر از همسرتان به او عشق بورزید، ترسی نداشته‌باشید. اکثر مردم عشق واقعی که همیشه آرزویش را داشته‌اند تجربه نمی‌کنند، زیرا نمی‌خواهند درمورد ابراز علاقه بیشتر در رابطه با همسرشان خطر کنند. طبیعی است که خواسته‌های بلند‌مدت را به‌خاطر چیزی که اکنون به‌راحتی قابل‌دستیابی است رها کنید. بسیار مشکل است بر آسیب‌رساندن به خود و دیگران برای ایجاد اتفاقی شگفت‌انگیز خطر کنید.

۳. عشق منصفانه نیست و همین است که به زیبایی آن می‌افزاید. گاهی ما آن‌قدر خوش‌شانس هستیم که فرشته‌ای نصیبمان می‌شود. کسی که همواره کنار ما می‌ماند و ما را با تمام وجود دوست دارد. حتی اگر خودمان معتقد باشیم که شایستگی این عشق را نداریم. اگر چنین کسی را یافته‌اید هرگز او را رها نکنید.

۴. عشق به‌معنای شادی نیست. اگر به‌دنبال منبعی دائمی و نامحدود برای تامین شادی خود هستید، عشق انتخاب مناسبی نخواهدبود. بااین‌حال عشق الهام‌بخش و پالاینده روح بوده و منبعی خارق‌العاده برای رشد شخصیت انسان است. شادی در عشق می‌تواند نتیجه همین پیشرفت در فرد یا زوجین باشد.

۵. عشق چوب‌خط ندارد. زمانی‌که به رابطه‌ای امتیاز می‌دهید، درواقع لذت دوست‌داشتن و دوست‌داشته‌شدن را از آن رابطه می‌گیرید. بدون این‌که متوجه شوید اتفاق زیبایی در زندگی تبدیل به منبعی از تنفر، حس گناه و ناامیدی می‌گردد.

۶. عشق را باید آموخت، درست مانند زبان یا موسیقی. ما عشق را از جامعه و فرهنگی که به آن تعلق داریم می‌آموزیم. از معلم، خانواده و الگوهایی که در زندگی داریم. اکثر افراد عشق را در سطحی معمولی تجربه می‌کنند، زیرا دارای الگوهایی در همین سطح بوده‌اند.

۷. ساده‌ترین اصلی که باید در عشق رعایت شود وفای‌به‌عهد است. پایبندی به عهدوپیمان، بزرگراه رسیدن به تمام زیبایی‌ها در یک زندگی عاشقانه است. این عمل اساس اعتماد و رضایت را فراهم می‌کند. همواره تلاش کنید قول‌و‌قرارهای کوچک بگذارید تا درمورد شکسته‌شدن قول‌های بزرگ نگران نباشید.

۸. شما صاحب منبعی نامحدود از عشق هستید. عشق سهمیه یا سقف ندارد. تنها خود شما هستید که تعیین می‌کنید چه‌میزان دوست‌بدارید و دوست‌داشته‌شوید.

۹. برای عشق ورزیدن به دیگران ابتدا باید خود را دوست بدارید. نباید ارزش و اعتبار خود را به‌عنوان یک انسان با حسی که دیگران نسبت به شما دارند بسنجید. این کار به‌طور حتم منجر به غم و ناامیدی خواهد شد و به شما اجازه نمی‌دهد از تمام قابلیت‌هایتان استفاده کنید.

عشق
quotesideas.com

۱۰.تنهایی به‌هیچ‌وجه دلیل خوبی برای ادامه یک رابطه نیست.

۱۱. چیزی که رابطه‌ای را نابود می‌کند، مسئله‌ای نیست که بر سر آن می‌جنگید، بلکه شیوه برخورد شما اهمیت دارد. زوجی ممکن است به‌خاطر اختلاف برسر شیوه صحیح فشردن خمیردندان از هم جدا شوند. گاهی نیز زوجی پس از کنار‌آمدن با خیانت همسرشان به‌یکدیگر نزدیک‌تر می‌شوند. شما نمی‌توانید تمام گناه را برگردن مشکلاتی که در زندگی مشترک پیش می‌آیند بیاندازید. باید شیوه برخوردتان با آن مشکل را سرزنش کنید.

[ برای مشاهده ادامه مطلب به صفحه بعدی بروید. ]

بدون نظر

نظر دادن