۱۵ راز افراد موفق درمورد زبان بدن

اثر شناخت زبان بدن در زندگی غیرقابل‌انکار است!

حرکات بدن انسان از کلماتی که به زبان می‌آورد تاثیر بسیار بیشتری دارند. دکتر تراویس برادبری، پانزده رفتار و حرکت صورت و بدن که افراد موفق از انجام آنها خودداری می‌کنند را معرفی نموده‌است.

بدن شما زبان مخصوص خودش را دارد. این زبان همیشه خوشایند نبوده و البته بخش مهمی از شخصیت شما را تشکیل می‌دهد که ممکن است به سمتی پیش رود که شما فکرش را هم نمی‌کنید.

اگر این‌طور است، وقت آن رسیده که خود را اصلاح کنید، زیرا ممکن است حتی موقعیت شغلی خود را از دست بدهید.

TalentSmart بیش از یک میلیون نفر را مورد مطالعه قرارداده و به این نتیجه رسیده‌است که ۹۰درصد از بهترین رتبه‌های عملکرد، متعلق به افرادی‌ است که دارای هوش هیجانی بالایی هستند. این افراد از قدرت بالای علائم غیرکلامی آگاهند و همواره زبان بدن خود را کنترل می‌کنند.

در این مطلب گراف قصد دارد شما را با این پانزده اشتباه غیرعمدی آشنا کند که ممکن است با زبان بدن به‌وجود آیند و افراد باهوش هیجانی بالا همواره از انجام آنها خودداری می‌کنند.

۱. دست‌به‌سینه نشستن و نیز انداخنن پاها روی هم باعث می‌شود شخصی که درحال گفتگو باشماست گمان کند که علاقه ای به شنیدن حرف‌های او ندارید. حتی اگر شما لبخند بزنید و تمام حواستان به او باشد، این پیغام دریافت می‌شود که شما آرزو دارید او هرچه‌زودتر ساکت شود.

اگر می‌خواهید اطرافیانتان شما را به‌عنوان فردی روشنفکر بشناسند که همواره علاقه‌مند به شنیدن حرف‌های دیگران است، این عادت خود را ترک کنید، حتی اگراین شیوه‌ی نشستن باعث راحتی بیشتر شما می‌شود.

۲. خمیدگی قامت نشانه‌ی بی‌احترامی است. این‌حالت نشان می‌دهد شما بی‌حوصله‌اید و هیچ علاقه‌ای به ادامه‌ی حضور در محل کنونی ندارید. شما هرگز به رئیستان نمی‌گویید: «نمی‌فهمم چرا مجبورم به حرفات گوش بدم!» اما اگر خمیده ایستاده‌‌‌‌اید لزومی ندارد چیزی بگویید، زیرا بدن شما همه‌چیز را خواهد گفت، بلند و واضح!

مغز انسان طوری طراحی شده که قدرت هر شخص را برابر با فضایی که فرد اشغال می‌کند، می‌سنجد. اگر با قامتی ایستاده و شانه‌هایی به سمت عقب بایستید در موضع قدرت قرار دارید، زیرا دراین‌صورت فضای بیشتری را پر می‌کنید. برعکس، وقتی خمیده می‌ایستید درواقع هیبت خود را ازبین‌می‌برید، زیرا دراین حالت فضای کمتری اشغال کرده و قدرت کمتری به طرف مقابل نشان می‌دهید.

داشتن حالتی خوب هنگام ایستادن همواره نشان‌دهنده‌ی احترام است و باعث ارتباط بهتر افراد می‌شود.

۳. حرکات اغراق‌آمیز به طرف مقابل القا می‌کند که شما درحال پنهان‌کردن بعضی حقایق هستید. حرکات و اشارات ظریف و کنترل‌شده نشان‌دهنده‌ی قدرت رهبری و اعتماد‌بنفس شماست. حرکاتی مانند باز کردن بازوها و نشان‌دادن کف دست نیز می‌توانند مفید باشند، به‌این‌دلیل که نشان‌می‌دهند شما چیزی برای پنهان کردن ندارید.

۴. نگاه‌کردن به ساعت درحالیکه با کسی صحبت می‌کنید به‌روشنی نشان‌دهنده‌ بی‌احترامی، بی‌حوصلگی، کبر و غرور است. پیام این کار این‌است که شما کارهای مهتری از صحبت‌کردن با فرد مقابل داشته و بسیار مشتاق به ترک آن محل می‌باشید.

۵. فاصله گرفتن از دیگران و عدم توجه به صحبت‌های آن‌ها نشان‌دهنده‌ این‌است که شما احساس راحتی نمی‌‎کنید، علاقه‌ای به ادامه این گفتگو نداشته و یا حتی نسبت به طرف مقابل بدبین هستید.

سعی کنید کمی به طرف شخصی که با او صحبت می‌کنید متمایل شده و درحالیکه به حرفهای او گوش می‌دهید سرتان را کمی کج کنید، این کار به طرف مقابل نشان می‌دهد که تمام توجه شما به صحبت‌های اوست.

body-language-handshake
careerealism.com

۶. دست‌دادن‌های شل و وارفته شما را فردی ضعیف و بدون‌اعتمادبه‌نفس جلوه‌ می‌دهد، درحالیکه دست‌دادن خیلی محکم، تلاش برای تسلط یافتن به طرف‌مقابل را می‌رساند که به همان اندازه ناپسند است. دست‌دادن خود را با توجه به موقعیت افراد و شرایط مختلف سنجیده و هماهنگ کنید، اما مطمئن شوید که این کار را با انرژی کافی انجام می‌دهید.

۷. تناقض بین حرف‌ها و حالات صورتتان سبب می‌شود مردم احساس کنند که یک جای کار ایراد دارد. آن‌ها به شما مشکوک خواهند‌شد که شاید قصد فریبشان را دارید، حتی اگرنتوانند به‌طور مشخص توضیح دهند که چرا و چگونه این اتفاق خواهد افتاد!

به‌طورمثال لبخندی عصبی درحالیکه در یک مذاکره پیشنهادی را رد می‌کنید، کمکی یه رسیدن شما به هدفتان نمی‌کند، این کار تنها سبب می‌شود افراد از کارکردن با شما احساس ناراحتی کنند چون تصور می‌کنند شما درواقع قصد دیگری دارید.

۸. تکان دادن اغراق‌آمیز سر نشان‌دهنده‌ این‌است که شما به‌شدت قصد تصدیق موضوعی را دارید. ممکن است برداشت سایرین از این حرکات شدید سر، تلاش شما برای نشان‌دادن فهمیدن چیزی که درواقع متوجه نشده‌اید و یا موافقت نمایشی باشد.

[ برای مشاهده ادامه مطلب به صفحه بعدی بروید. ]

بدون نظر

نظر دادن