۱۰ راهکار سریع برای خلاص شدن از شر چربی بازو

بازوهای جذاب داشته باشیم...

درست است که یکی از نفرت انگیزترین چیزها چربی شکم است اما آیا به نظر شما چربی بازو نیز به همان اندازه منزجر کننده نیست؟ اگر شما هم دوست ‌دارید بدانید چطور می‌توان از شر این چربی‌ها خلاص شد با گراف همراه باشید.

روش‌های سوزاندن چربی بازو

اگرچه بسیاری از مردم در سوزاندن چربی‌های اضافه بدن و از بین بردن شل‌شدگی قسمت‌های مختلف بدن مهارت داشته و بسیار خوب این کار را انجام می‌دهند، باید گفت که آب کردن چربی بازو واقعاً سخت است. چربی بازو و پشت بازو در مقایسه با چربی ذخیره شده در قسمت‌های دیگر بدن مدت زمان طولانی‌تری را برای آب شدن نیاز دارند. شاید از دیدن افرادی که اندامی به ظاهر مناسب دارند اما بازوهایشان انباشته از چربی است تعجب کنید. وزن کم کردن طبیعی و چربی سوزاندن به‌هیچ‌وجه باعث نمی‌شود از شر چربی بازوهایتان نیز خلاص شوید. اما گراف در این مطلب ۱۰ راه عالی برای خلاص شدن از شر چربی بازو به شما معرفی می‌کند .

۱. تمرین با وزنه

تمرین با وزنه یکی از روش‌های مؤثر و آزمایش شده برای سوزاندن چربی بازو است. لازم نیست حتماً دمبل بخرید یا فقط برای تمرین با وزنه به باشگاه بروید. تنها چیزی که احتیاج دارید یک یا دو بطری آب است. بطری را پر از آب کنید، ترجیحاً دو بطری را کاملاً پر کنید، دمبل شما آماده است.

آماده‌اید؟ حالا با دو بطری هم‌وزن می‌توانید چربی بازوهایتان را کاهش دهید. حواستان باشد، فقط با یک دست شروع کنید.

 • روی یک صندلی راحت بنشینید. (ایستاده هم می‌توانید این کار را انجام دهید)
 • بطری را محکم نگه دارید.
 • بازوهایتان را از پهلو باز کنید، و آنها را حتماً صاف نگه دارید .
 • دست‌هایتان را بالا برده و بطری را تا روی سرتان بلند کنید .
 • آهسته این کار را انجام دهید.
 • به تدریج و آرام دست‌هایتان را پایین بیاورید.

سه بار در روز به مدت سه تا پنج دقیقه این کار را انجام دهید. فقط در حین این ورزش بدنتان را کاملاً صاف نگه دارید.

بلند کردن وزنه به سوزاندن چربی بازو و سفت شدن عضلات آن کمک می‌کند. علاوه بر این عضلات قسمت میانی بدنتان را قوت می‌بخشد که در نتیجه باعث آب شدن چربی‌های شکمی نیز می‌شود.

۲. تمرین چرخشی بازوها

خب، حالا می‌خواهیم ورزش سرگرم کننده‌ای برای سوزاندن چربی بازوهایتان به شما معرفی کنیم. این حرکت ورزشی که چرخش دایره وار بازو نیز نامیده می‌شود به‌راحتی برای از بین بردن چربی‌های بازو به شما کمک می‌کند. این حرکت نوسانی علاوه بر این که به بازوهای شما شکل بهتری می‌دهد باعث می‌شود آنها بسیار محکم و عضلانی به نظر برسند. از همه اینها گذشته این ورزش را می‌توانید بدون هیچ محدودیتی هر زمان که بخواهید انجام دهید چرا که روی کارهای روزمره شما تأثیر چندانی ندارد.

 • صاف بایستید، پاهایتان را کمی باز کنید تا بتوانید حرکات نوسانی را راحت‌تر انجام دهید.
 • بازوهایتان را از پهلو باز کنید و صاف نگه دارید .
 • در جهت عقربه‌های ساعت به آرامی با بازوهایتان دایره بکشید (۵۰ تا ۱۰۰ دایره)
 • همان حرکت را تکرار کنید اما این بار خلاف جهت عقربه‌های ساعت (۵۰ تا ۱۰۰ دایره)
 • این کار را سه بار در روز انجام دهید.

این حرکت دورانی، نه تنها باعث کاهش چربی بازو می‌شود بلکه عضلات شانه، عضلات دوسر و عضلات سه‌سر و عضلات فوقانی پشت را نیز تقویت می‌کند.

۳. طناب زدن

باز هم یک راه جذاب و سرگرم کننده برای سوزاندن چربی‌های بازو. بله، طناب زدن !

در واقع، طناب زدن یکی از بهترین تمریناتی است که چربی‌های اکثر نقاط بدن را کاهش می‌دهد. عضلات بدن را با سوزاندن چربی از حالت شل‌شدگی درآورده و سفت می‌کند. اما باید بدانیم که طناب زدن بیش از حد نیز به عضله ها آسیب می‌رساند، تنها باید ۱۵ دقیقه در روز طناب بزنید، همین. عالی نیست؟

۴. حرکت شنا

درست است که انجام حرکت شنا کار دشواری است اما انجام این تمرین به‌طور منظم مزایای فوق‌العاده‌ای برای بدن دارد. در هنگام انجام حرکت شنا، بازوهای شما وزن کل بدنتان را تحمل می‌کنند. این تمرین راهی بسیار عالی برای خلاص شدن از شر چربی‌های سمج بازو، پشت بازو و روی بازو می‌باشد. می‌توانیم بگوییم در بین ورزش‌ها تنها شناست که روی عضلات بازو متمرکز است و باعث از بین رفتن چربی‌های بازو می‌شود.

انجام ۱۲ تا ۲۰ حرکت شنا کافیست. اگر شنا رفتن به روش معمول برای شما دشوار است می‌توانید زانوهایتان را نیز روی زمین بگذارید و در این حالت ۵ حرکت شنا رفته و کم‌کم به تعداد حرکات بیفزایید.

چربی بازو
lmt-lss.com

۵. کاهش کالری مصرفی

بازوها به‌طور مخفیانه چربی‌ها را در خود جمع می‌کنند طوری که شما اصلاً متوجه نمی‌شوید. آیا می‌دانستید کالری اضافی بدن شما نه تنها در شکم و اطراف آن بلکه در بازوهایتان نیز جمع می‌شوند؟

برای اینکه چربی‌های اضافه بازو را کاهش دهیم باید مراقب مقدار کالری مصرفی خود بوده و آن را کاهش دهیم.

غذاهای پر کالری نخورید. اگر رژیم غذایی مناسبی دارید اما باز هم از چربی بازو رنج می‌برید باید مقدار غذای خود را در هر وعده کم کرده اما دفعات بیشتری غذا میل کنید. به‌جای اینکه یک بار در روز حجم زیادی غذا بخورید همین حجم غذا را به وعده‌های بیشتر و مقدار کمتر تقسیم کنید. اینکار به سوخت و ساز بدن نیز کمک می‌کند .

۶. ایروبیک (هوازی)

ایروبیک می‌تواند بسیار حرفه‌ای یا در سطح مبتدی انجام شود. این ورزش بسیار متنوع است و می‌تواند تأثیرات زیادی روی چربی‌های بازوی شما در طول یک هفته بگذارد. در واقع تمرینات هوازی و ایروبیک روی چربی‌های تمام نقاط بدن می‌تواند تأثیر بگذارد.

ورزش‌های هوازی نظیر پیاده‌روی، آهسته دویدن، رقص، دو و غیره با وجود سختی کم، تأثیر بسیار خوبی دارند. یکی از بهترین ورزش‌های هوازی که باعث سوزاندن چربی‌های بازو می‌شود شنا کردن است. برای به نتیجه رسیدن با ورزش‌های هوازی باید حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته هر کدام از این ورزش‌های هوازی که می‌خواهید را انجام دهید، که می‌شود حدود ۳۰ دقیقه در روز به مدت ۵ روز در هفته.

۷. ماساژ بازو

در برخی از افراد دلیل شل به‌نظر رسیدن عضلات بازو نداشتن توده عضلانی یا عضلات ضعیف بازو است. مؤثرترین راه برای تقویت عضلات ماساژ است. ماساژ باعث بهبود گردش خون می‌شود و به بازسازی مواد مغذی و رساندن اکسیژن به عضلات ضعیف کمک می‌کند همچنین درد را کاهش داده و عضلات را قوی می‌کند. حتی خودتان می‌توانید بازوهایتان را با روغن‌های مخصوص ماساژ دهید.

۸. کنترل وزن

افزایش وزن نیز یکی از دلایل عمده چربی بازو می‌باشد. ممکن است وزن شما به دلایل مختلفی زیاد شود: مشکل در سلامتی، عوارض جانبی برخی داروها، رژیم غذایی نامناسب یا شیوه زندگی ناسالم، بارداری، مشکلات هورمونی و غیره. هر چه که هست آن را بیابید و برای کاهش وزن خود تلاش کنید.

۹. مصرف پروتئین

پروتئین‌ها مواد غذایی مورد نیاز بدن‌سازی می‌باشند. یادتان هست؟ اینها را در دبیرستان می‌خواندیم. مصرف پروتئین عضلات را قوی می‌کند، به‌علاوه خوردن پروتئین شما را ساعات طولانی‌تری سیر نگه می‌دارد. اگر نیمی از صبحانه شما حداقل ۵۰ درصد پروتئین داشته باشد به بازوهایتان کمک کرده‌اید کمتر چربی جمع کنند.

۱۰. استراحت دادن به بازوها

روش‌هایی که معرفی کردیم بهترین راه‌ها برای کم کردن چربی بازو هستند. برای از بین بردن چربی بازو باید ورزش‌هایی که گفتیم را حتماً انجام دهید اما این گفته بدان معنا نیست که هیچ استراحتی به بازوهایتان ندهید و مدام در حال انجام ورزش باشید. یادتان باشد استراحت کافی برای بازوها نیز یکی از راه‌های کم کردن چربی آنهاست.

بدون نظر

نظر دادن