۱۰ راهکار کوچک برای ابراز عشق روزانه به کودکانتان

آیا در طول روز از کودکانتان دور هستید و آرزو دارید زمان بیشتری را در کنار آن‌ها باشید؟ آیا بیش از دو فرزند دارید و می‌خواهید مطمئن شوید همه آن‌ها از علاقه شما به خودشان باخبرند؟ آیا با کمبود وقت مواجه هستید و آرزو دارید می‌توانستید یک روز کامل را با کودکانتان آن طوری که می‌خواهند سپری کنید، اما همیشه وقت کافی ندارید؟ پس این مقاله بدون شک برای شما نوشته شده است. تمام این راهکارهای شیرین و ساده در حالی که خیلی سریع انجام می‌شوند، به کودکانتان نشان می‌دهند که بسیار دوستشان دارید، و با اجرای هرکدام کودکانتان احساس خیلی خوبی خواهند داشت. البته برخی والدین برای ابراز علاقه و شاد کردن فرزندشان، پول تو جیبی را به عنوان راه‌حل نهایی می‌شناسند؛ اگر شما از این دسته پدر و مادرها هستید، ۷ حقیقتی که کودکان شما باید در مورد پول بدانند را از دست ندهید.

 

۱. قرار دادن یادداشت در مکان‌های غیرمنتظره

حتی اگر کودکتان هنوز توانایی خواندن ندارد، می‌توانید برای او تصویری جالب بکشید. بچه‌ها عاشق این‌گونه سورپرایزها در جیبـشان هستند و اگر بدانند شما این کار را مخصوصاً برای آن‌ها انجام داده‌اید، قدر این عمل شما را خواهند دانست. مکان‌هایی که می‌توانید این تصاویر یا نوشته‌ها را بگذارید عبارتند از: زیر ظرف صبحانه، جیب لباس مدرسه، صندلی ماشین کودک، بالای مسواک، و یا به صورت تا زده داخل کاسه صبحانه.

۲. برچسب‌ها (عکس برگردان‌ها)

برچسب‌ها ارزان، سریع، دوست‌داشتنی و قابل استفاده برای تمام سنین می‌باشند. از قبل ورقه‌های زیادی از انواع برچسب‌ها (میوه‌جات، حیوانات، عروسک‌ها و…) را تهیه کنید. قبل از اینکه کودکتان به مدرسه برود روی پیراهنش بچسبانید؛ به آن‌ها بگویید هر وقت برچسب را دیدند می‌توانند به یاد آورند که خیلی دوستشان دارید.

موسیقی کودکان

۳. دفترچه خاطرات

دفترچه‌ای ویژه به انتخاب کودکتان تهیه کنید. هر روز، کارهای مورد علاقه‌اش را که در آن روز انجام می‌دهد یادداشت کنید. آن‌ها می‌توانند این یادداشت‌ها را بعدها در طول زندگیشان مرور کرده و عزیز بدانند. و بهتر از همه، اینکه این کار یک دقیقه شاید هم کمتر طول بکشد. اگر این یادداشت‌ها را هر روز به عنوان یک کار روزمره در زمانی مشخص، مثلاً وقت شام انجام دهید، به خاطر آوردن آن آسان‌تر خواهد بود.

۴. نقاشی روی بازو

با خودکار نقاشی کوچکی را روی بازوی کودکتان بکشید. به او بگویید این نقاشی به این معناست که خیلی دوستش دارید. یا برای بچه‌های خجالتی‌تر، می‌توانید بگویید این یک رمز مخفیانه است که فقط شما و او از آن خبر دارید، و نشان می‌دهد که خیلی دوستش دارید. به عنوان جایزه به کودکتان اجازه دهید او هم روی بازو شما نقاشی بکشد، در این صورت شما جفت خواهید شد.

کودکان

۵. جعبه بوسه

جعبه‌ایست خالی، که کودکانتان می‌توانند خودشان آن را تزئین کنند. زمانی که می‌خواهید به بیرون از خانه و یا سر کار بروید می‌توانید بوسه‌ای داخل جعبه بگذارید. به آن بگویید اگر دلتنگتان شدند می‌توانند جعبه را باز کنندو یک بوسه بردارند. اگر از ایده جعبه بوسه خوشتان آمده، کتاب تصویری جالبی به نام «kiss box» وجود دارد، که می‌توانید آن را با کودکتان بخوانید.

۶. رمز ویژه

با کودکتان رمز ویژه‌ای به معنای «دوستت دارم» بسازید. مثلاً انگشت در گوش کردن یک رمز است. کودکانتان از ساختن رمز ویژه دلخواهشان لذت خواهند برد. و هر وقت یکی از شما رمز و یا علامت را نشان دهد دیگری باید پاسخ دهد. هر پدر و مادر و یا هر خواهر و برادر می‌توانند رمز ویژه خودشان را داشته باشند.

۷. کتاب ویژه

یکی از کتاب داستان‌های مورد علاقه کودکتان را به عنوان کتاب ویژه انتخاب کنید. قبل از خوابیدن هیچ تفاوتی نمی‌کند که کتاب دیگری را برای او خوانده‌اید یا نه (البته، هر چه بیشتر بخوانید بهتر است!) اما همیشه کتاب ویژه‌ای که در نظر گرفته‌اید را بخوانید. (در مورد نقش خواب و خوراک در موفقیت درسی کودکان بیشتر بدانید)

Dyslexia کودکان

۸. اسامی جاسوسی (مخفیانه) ویژه

می‌توانید با کودکتان اسامی جاسوسی مخفیانه‌ای بسازید، مثلاً: لاک‌پشت قرمز، و یا فلامینگو رقاص. هر چی لوس‌تر و یا مسخره‌تر بهتر! فقط شما دو نفر از این اسامی با خبرید، بنابراین کودکتان احساس خوبی خواهد داشت. اگر کودکتان این بازی را دوست داشت، می‌توانید این کار را ادامه دهید وهر روز یک اسم جاسوسی جدید بسازید.

۹.حیوانات آلومینیومی

با کمی تمرین می‌توانید یکی از این حیوانات را در مدت زمان یک دقیقه بسازید. این اشکال کامل نیستند، اما اگر اینقدر کوچک باشند که به خاطر ظاهر عجیب و غریبشان قابل تشخیص نباشند، کودکتان آن را دوست خواهد داشت و مایل است با خود به مدرسه ببرد.

حیوانات آلمینیومی کودکان

۱۰. شعری ویژه

شعری کوتاه براساس آهنگی که خودتان دوست دارید برای کودکتان بسازید، این شعر فقط برای شما دو نفر است. برای مثال: (تو دختر منی، تنها دختر من، وقتی دل آسمون‌ها گرفته فقط تویی که منو خوشحال میکنی، تو هرگز نمیدونی عزیزم، که مامان چقدر دوست داره…)

 

امیدواریم که بعضی از این پیشنهادها الهام‌بخش باشند و به شما کمک کنند تا با کودک خود کنار بیایید. حتی اگر با کمبود وقت مواجه‌اید و یا امکان اینکه هر روز در کنار فرزندتان باشید را ندارید با کارهایی کوچک می‌توانید آن ها را خوشحال کرده و باعث شوید احساس خوبی داشته باشند، در نتیجه شما هم احساس خوبی خواهید داشت. پیشنهاد می‌کنیم مطلب مربوط به ۹ مهارتی که هر کودکی باید فرا بگیرد را از دست ندهید.

بدون نظر

نظر دادن