مرگ و زندگی در ۱۰ ثانیه: چگونه از حمله قلبی در هنگام تنهایی جان سالم به در ببریم؟

حمله‌ قلبی

حمله قلبی و مقابله با آن

اکثر افراد، در هنگام که وقوع حمله‌ قلبی تنها و بدون کمک هستند. فردی که ضربان قلب وی به صورت نامنظم می‌زند و کم کم حالت غش به او دست می‌دهد، تنها ۱۰ ثانیه قبل از بیهوش شدن فرصت دارد.

اما قربانیان حمله قلبی می‌توانند در این حالت با سرفه‌ کردن‌ های شدید و مکرر به خود کمک کنند. این افراد باید پیش از سرفه، نفس عمیق بکشند، و خود سرفه‌ ها نیز باید عمیق و طولانی باشند درست مانند زمانی که می‌خواهید برای تولید خِلط سینه سرفه کنید. عمل سرفه و تنفس ذکر شده را باید به صورت مکرر و بدون وقفه ادامه داد تا زمانی که کمک از راه برسد یا ضربان قلب به حالت عادی برگردد.

نفس عمیق کشیدن، اکسیژن را به داخل شش‌ ها برده و سرفه‌کردن باعث فشار بروی قلب شده که این کار موجب گردش خون می‌گردد. این فشار بروی قلب باعث تنظیم آهنگ ضربان قلب نیز می‌شود. بدین وسیله، قربانیان حمله‌ قلبی را می‌توان به بیمارستان انتقال داد. این مطلب را تا حد امکان به دیگران انتقال دهید. چرا که می‌تواند نجات جانـشان را به همراه داشته باشد. به گفته یکی از متخصصان قلب: «اگر تمامی خوانندگان، این مطلب را در اختیار ۱۰ نفر دیگر قرار دهند، مطمئن باشید که حداقل جان یک نفر رادر هنگام حمله قلبی نجات خواهیم داد.»

سایر مطالب ما را در مورد تندرستی از دست ندهید.

منبع extremehealthradio
جمال میری
جمال تحصیلات خود را در رشته آموزش زبان انگلیسی، در مقطع کارشناسی ارشد به اتمام رسانده و اکنون «مدیر محتوای گراف‌مدیا» است. وی در کنار تدریس در دانشگاه، علاقه شدید خود را به ترجمه و تألیف مسایل علمی و به‌ویژه ناشناخته‌ها در مطالبش نشان داده است. یکی از اهدافی که به او در ادامه فعالیت در مجله توان بی‌پایان می‌دهد، پایبندی به شعار گراف است: تولید «محتوای اصیل و باکیفیت»

بدون نظر

نظر دادن