راهنمای بهینه‌سازی سئو: درس هشتم

قسمت‌های مهم سایت شما کدامند؟

در این بخش به بررسی شکل‌های مختلف اطلاعاتی که کاربران و موتورهای جستجو با آن برخورد می‌کنند، می‌پردازیم. بیشتر بخش‌های هر سایت را نوشته‌ها تشکیل می‌دهند که شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی دارند. اما نکته مهم این است که چقدر مخاطبان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند.

از دیگر بخش‌های سایت می‌توان به بخش سوال و جواب، فرم‌ها، تیتر و زیر تیترها نام برد که توجه کاربران را به خود جلب می‌کند. همه این فرمت‌های مختلف به روشی ارائه می‌شوند که هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو قابل استفاده باشند. یکی دیگر از مهم‌ترین فرمت‌ها، عکس‌ها هستند که قدرت انتقال بالایی دارند. در حالیکه متن‌ها می‌توانند توضیحات کاملی برای خوانندگان داشته باشند، عکس‌ها پیام‌های خیلی قوی‌تر و تاثیرگذارتری را منتقل می‌کنند.

بعد از عکس‌ها، فیلم‌ها مهمترین و محبوب‌ترین فرمت در بین مخاطبان هستند. بی‌شک یک ویدئو مناسب و حرفه‌ای از چندین صفحه متن و عکس موثرتر خواهد بود. وجود همزمان صدا و تصویر در ویدئو، ارتباط قوی‌تری با مخاطبان برقرار می‌کند و آنها را بیشتر به انجام کاری که می‌خواهید تشویق می‌کند.

گذشته از ویدئو، فرمت‌های متفاوت دیگری را نیز می‌توانید به سایت خود اضافه کنید که از این بین می‌توان به فرمت‌های صوتی، انیمیشن، بازی ها … اشاره کرد.

اگرچه موتورهای جستجو می‌توانند ترافیک را به سایت شما هدایت کنند، اما باید با ترفندهای هوشمندانه کاربران را از خود راضی نگه دارید و آنها را به بازدید دوباره از سایتتان دعوت کنید.

بدون نظر

نظر دادن