درباره‌ی ما

گراف یک مجموعه است، مجموعه‌ای از تار و پودهایی متشکل از فرهنگ، علم، احترام به عقاید و نیز صداقت که هدفـدار و البته روزانه تنیده می‌شوند. این مجموعه در پی آن است که با کمک تمامی افرادی که می‌توانند به نحوی در اشاعه آگاهی نسبی جامعه به ما یاری رسانند، به تولید محتوای فاخر بپردازد. بِرد سولاس می‌گوید: «اگر واقعاً به دنبال موفقیت هستید، آن کاری را انجام دهید که دیگران انتظارش را از شما ندارند.» بدین منظور و برای رفع نیاز ذائقه‌ متنوع افراد، بخش‌های مختلفی در این وبسایت تعبیه شد‌ه‌اند که در ادامه شرح مختصری از هر یک را می‌خوانید:

۱. تکنو گراف: اگر به دنبال تازه‌ها از دنیای علم و دانش، کامپیوتر، فن‌آوری، فضا و سایر شاخه‌های علوم هستید، این قسمت نیاز شما را تا حد امکان برطرف می‌کند.

۲. فتو گراف: اگر به هنر عکاسی و تماشای تصاویر نادر و بی‌نظیر علاقمند هستید، این بخش به شما توصیه می‌شود.

۳. گراف آرت: سبک‌های نقاشی، موسیقی، ادبیات، گرافیک و آشنایی با هنرهای مختلف از مواردی هستند که در این بخش مشاهده خواهید کرد.

۴. پارا گراف: به همراه بخش «گراف لایک» این بخش تنها قسمتی است که در آن زبان منبع مطلب «پارسی» است. معرفی و ارائه پیش درآمدی بر کتاب‌های متنوع، ارزشمند و پر فروش برای ذائقه‌های مختلف از اهداف اصلی این بخش می‌باشند.

۵. گراف فیت: در این بخش مطالب مربوط به راه‌های تندرستی، نکات پزشکی، تغذیه، ورزش و در کل آنچه نسبت به وضعیت جسمی فعلی خود باید رعایت کنید را خواهید خواند.

۶. گراف لایف: عمده حجم مطالب این دسته به نکات مربوط به زندگی و چالش‌های روزمره برمی­‌گردد. تنوع مسائل اجتماعی و پرداختن به این موارد محیط دوستانه‌ای را برای تمامی افراد فراهم آورده است.

۷. ویدئو گراف: این بخش از دو جنبه دارای اهمیت است. اول، اینکه ویدیوها مانند دیگر بخش‌ها در صورت داشتن نکات آموزشی یا دیالوگ ترجمه می‌شوند. دوم، برای مصرف هرچه کمتر حجم اینترنتی مخاطب، ترجمه به صورت متن در ادامه آن‌ها آورده می‌شود.

۸. گراف لایک: این دسته از اهمیت فراوانی برخوردار است چراکه برخلاف بسیاری از وبسایت‌هایی که متأسفانه بدون در نظر گرفتن حق بازنشر اقدام به انتشار مطالب از منابع مختلف می‌کنند، هدف گروه «گراف» رنگ بخشیدن به این مهم در چنین دسته‌ای می‌باشد. گراف لایک این امکان را به شما می‌دهد تا مطالبی را که در سرتاسر وب «به زبان پارسی» از محبوبیت بالایی بهره‌مند می‌باشند را با رعایت حقوق نویسنده، مترجم و یا گردآورنده، با نام خود به عنوان «همیار گراف» منتشر کنید. بدیهی است که داشتن نام نویسندگی اینترنتی در شناخت شما توسط افراد، ارگان‌ها و سازمان‌هایی که به طور مثال قصد استخدام شما را دارند، بی‌تأثیر نخواهد بود. این فرصت را «گراف» رایگان در اختیار شما می‌گذارد.

۹. گراف گیم: همانطور که نام این بخش نشان می‌دهد، مطالب مربوط به معرفی جدیدترین بازی‌های ویدیویی نسل جدید هستند؛ برای هر بازی یک «تریلر» کوتاه با کیفیت مناسب در نظر گرفته شده است که لذت خواندن مطلب را دو چندان می‌کند.

۱۰. کافه گراف: این قسمت از مجله به رفع نیاز افراد در مسایل مربوط به آشپزی و شیرینی‌پزی اختصاص یافته است. تمامی خوانندگان می‌توانند هنر آشپزی خود را مانند نمونه‌های موجود برای ما ارسال نمو‌ده تا با نام آن‌ها به اشتراک بگذاریم.

۱۱. گراف اسپورت: اگر شما هم از خواندن مطالب ورزشی به صورت کلیشه‌ای خسته شده‌اید، پیشنهاد ما استفاده از این بخش است. گراف اسپورت توسط خبرنگار روزنامه «گل» و «۹۰» و با استفاده از رویکرد ترجمه متون، بخش جذابی را همراه با تصاویر و ویدیوهای ورزشی برای شما فراهم کرده است.

۱۱. بیبی گراف: این بخش از مجله پاسخگوی نیاز زوج‌های جوان به‌ویژه بانوانی است که برای اولین بار صاحب فرزند می‌شوند. آنچه در مرحله اول بیبی گراف مشاهده خواهید کرد، برنامه هفتگی رشد و مراقبت از نوزاد از زمان تولد تا یک سالگی است. اطلاعات اصلی تشکیل‌دهنده این قسمت شامل روند رشد کودک، بیماری‌های شایع، شیردهی کودک و تغذیه مادر، مشکلات رایج روحی پس از زایمان و پیشنهادهایی برای غلبه بر آنها و بسیاری موارد دیگر می‌شود.

همانطور که در انتهای تمامی مطالب وبسایت مشاهده می‌کنید، نام منبع اصلی که اعضای «تیم گراف» آن‌ها را ترجمه می‌کنند به صورت کامل ذکر شده است. نیاز به گفتن نیست که تولید محتوا به صورت ترجمه صرف نظر از زمان، چه باری را بر دوش ما قرار می‌دهد، اما این ما هستیم کشیدن این بار را وظیفه‌ی خود در آگاه‌سازی هم‌زبانان و هم‌ میهنـان می‌دانیم. بنابراین تنها انتظاری که از خوانندگان می‌رود اینست که در صورت علاقه به مطالب و بازنشر آن‌ها، حق مترجم و یا مؤلف را رعایت کنند.

نکته قابل‌ذکر دیگر اینست که به‌دلیل حجم بالای محتوا، کنترل تک‌تک مطالب امکان‌پذیر نبوده و مسئولیت به عهده نویسنده خواهد بود؛ بنابراین از تمامی دوستان، خوانندگان و نهادهای مربوطه می‌خواهیم که در صورت مشاهده هرگونه واژه، عبارت، جمله و یا خود مطلب که امکان ایجاد تنش داشته باشد، به ما اطلاع‌رسانی کرده تا باز هم به کمک شما بهتر شویم.

خوانندگان عزیز می‌توانند موضوعات مورد علاقه خود را با ما در میان بگذارند تا در صورت تطابق با موازین و اصول وبسایت، آخرین مقالات را در زمینه‌های مرتبط بدون پرداخت هزینه برایشان ترجمه کنیم.

«هیچ پایانی برای گراف نیست چرا که هر روز شروعی تازه است.»

مدیر محتوای مجله‌ اینترنتی گراف‌مدیا

جمال میری