تزئین میدان مرکزی شهر بروکسل با گل

گلستان را به خیابان بیاوریم...

بلژیک کشوری است که سالانه در آن گل‌های بگونیای فراوانی رشد می‌کنند. برای عرضه کردن این زیبایی در نگاه جهانیان، بلژیکی‌ها از سال ۱۹۷۱ روزی را برای جشن فرش گل تدارک دیده‌اند. بهترین باغ‌داران شهر خنت (یا گنت) در مکانی بزرگ، به‌نام میدان مرکزی شهر، گرد هم آمده و فرشی از گل را به مساحت بسیار بزرگ بر روی سنگ‌فرش های میدان می‌بافند.

هم شهروندان بروکسلی و هم میهمانان این شهر می‌توانند با استفاده از نمای شگفت‌انگیز ساختمان شهرداری بروکسل از تماشای این اتفاق زیبا لذت ببرند. این جشن به‌طور معمول برای مدت ۴ روز برگزار می‌گردد.

برنامه‌ریزی و طراحی فرش گل دوسال به‌طول می‌انجامد. این کار شامل صدها ساعت تجربه‌ی باغ‌داران و داوطلبان پرشور و شوق برای شکل و ترتیب الگوی درنظرگرفته شده می‌باشد.

هرساله جشن گل با مضمون خاص خود برگزار می‌گردد. در سال گذشته، میدان مرکزی بروکسل با فرشی با مضمون موتسارت، باغ‌های شهر ورسای، میانسالان و کیمیاگران، هنر نوین و آفریقا تزیین شده بود.

در سال ۲۰۱۶، طراحی این فرش بزرگ به‌مناسبت صدوپنجاهمین سالروز دوستی میان بلژیک و ژاپن صورت گرفت و با استفاده از ۶۰ هزار گل بگونیا و در مساحتی ۲۰هزار فوتی به اجرا درآمد. برای این‌کار طراحان بلژیکی و ژاپنی الگوی ساده‌ای را پیش گرفتند – الگوی فرش گل چهارفصل سال را به نمایش در می‌آورد.

آیین فرش گل با در ۱۲ آگوست، و با همراهی اپرای مادام باترفلای، اثری موسیقیایی از جاکومو پوچینی (آهنگ‌ساز ایتالیایی) آغاز شد. در پایان هم مراسم با آتش‌بازی شکوهمندی در بالای فرش گل به اتمام رسید.

تصاویر این اتفاق زیبا را با هم به نظاره می‌نشینیم:

فرش گل

 

فرش گل

 

فرش گل

 

فرش گل

 

فرش گل

 

فرش گل

 

فرش گل

 

فرش گل

 

بدون نظر

نظر دادن