بیش از ۸۰۰۰۰۰ تحقیق علمی در یک داده نمایی زیبا

حکاکیه علم در تصویر...

ArXiv یک آرشیو آنلاین است که از صدها هزار پژوهش علمی در فیزیک، ریاضیات و سایر رشته ها نگهداری می‌کند. استنادهای درون این تحقیقات با پیوند به یکدیگر شبکه‌ای را ایجاد می‌کنند، که شما تنها با گشت و گذار در این آرشیو، نمی‌توانید آن را ببینید. بنابراین، «دِیمیِن جرج» فیزیکدان، و «راب نِگیِنز» پژوهشگر مقطع دکتری، Paperscape، اینفوگرافیک تعاملی را ایجاد کرده‌اند که به زیبایی این پژوهش‌ها را به تصویر می‌کشد.

این اینفوگرافیک از توده عظیمی از دایره‌ها تشکیل شده است. هر دایره نشانگر یک پژوهش است و هر چه دایره بزرگتر باشد، به آن پژوهش بیشتر استناد شده است. دایره‌ها بر اساس رشته کدگذاری رنگی شده‌اند، برای مثال، صورتی برای اخترفیزیک، زرد برای ریاضیات و غیره. همچنین، پژوهش‌هایی که بیشترین استنادات مشترک را دارند در کنار هم قرار گرفته‌اند.

۱

با اینکه ایجاد آن کمی سخت به نظر می‌رسد، انتخابی برای چیدن پژوهش‌ها در کنار یکدیگر بر اساس تاریخ نیز وجود دارد. تمامی دایره‌ها متمایل به قرمز می‌گردند و هر چه قرمزتر باشند، پژوهش جدیدتر است.

۲

چنانچه می‌خواهید در این طرح به دنبال تحقیقی بگردید، برای شما آرزوی موفقیت می‌کنیم؛ پِیپِراِسکِیپ طوری طراحی نشده که خیلی قابل جستجو باشد. اما اگر قصد دارید با کلیک بر روی دایره‌های بزرگتر گشتی در میان مستندترین پژوهش‌ها بزنید، و یا اینکه ببینید زمینه غیر علمی، در دریای پهناور دانش، جزیره‌ای بیش نیست، می‌توانید با مراجعه به اینجا اینفوگرافیک کامل را مشاهده کنید.

بدون نظر

نظر دادن