چگونه با فردی که از روی عصبانیت فریاد می‌زند برخورد کنیم؟

نگذاریم فریاد زدن روابط‌مان را نابود کند

فریاد کشیدن موضوعی است که به همه افراد روی کره زمین مربوط می‌شود زیرا هر کسی در طول زندگی‌اش صدایش را بالا برده است. برخی افراد به طور مرتب فریاد می‌زنند اما همه ما تا حدودی بابت فریاد کشیدن گناهکار هستیم. راه‌هایی برای برخورد با چنین افرادی وجود دارد که کمک می‌کند جلوی وخیم‌تر شدن اوضاع را گرفته و تنش را کاهش دهیم.

فریاد زدن برای روابط مضر است و نتیجه‌اش در دراز مدت مثبت نیست. شاید برخی افراد برای پایان دادن به فریادهای طرف مقابل‌شان در لحظه تسلیم شوند، اما زمانی که اوضاع عادی شود معمولاً به حالت قبلی خود برمی‌گردند، زیرا فریاد زدن طرز تفکر طولانی مدتشان را تغییر نداده است. برای مثال مادری که بر سر فرزندانش فریاد می‌زند تا اسباب‌بازی‌هایشان را جمع کنند، باعث می‌شود بچه ها در آن زمان اسباب‌بازی‌هایشان را جمع کنند، اما به آنان یاد نمی‌دهد که همیشه باید اسباب‌بازی‌هایشان را جمع کنند. بچه‌ها به خاطر جایزه یا تنبیه لزوم جمع کردن اسباب‌بازی‌هایشان را یاد می‌گیرند.

فریاد زدن به روابط آسیب می‌زند. و راه سازنده‌ای برای مواجه شدن با شرایط دشوار نیست با این حال هر کسی دچار آن می‌شود، البته برخی افراد بیش از دیگران.

شما لازم است  از شرایطی که به فریاد وادارتان می‌کند آگاه باشید، بدانید که چرا برخی افراد مرتب فریاد می‌زنند و چطور می‌شود با اینگونه افراد کنار آمد.

افرادی که مرتب بر سرتان فریاد می‌زنند، دارند حکومتی استبدادی را به شما تحمیل می‌کنند. هدفشان این است که آن شرایط را به نفع خودشان تمام کنند و فریاد کشیدن شیوه آنان در به دست گرفتن کنترل شماست. فریاد زدن نوعی ترساندن است. ممکن است فریاد زدن مدتی کارشان را راه بیندازد با این حال نتیجه طولانی مدت این کار خوب نیست، زیرا روشی قلدرانه برای رسیدن به خواسته‌شان است.

فریاد زدن نه تنها برای روابط مفید نیست بلکه در واقع باعث شکست روابط و ارتباط‌های نزدیک می‌شود.

چرا افراد فریاد می‌زنند؟

«فریاد زدن اسیدی است که به ظرفش بیشتر از ماده داخلش آسیب می‌رساند.»  مارک تواین

افراد به دلایل مختلفی فریاد می‌زنند و اغلب دلایلشان قانع کننده نیست. بنابراین مهم است که با اینگونه افراد درست برخورد کنیم که یعنی کمتر جواب دهیم. همچنین باید متوجه شویم که چرا فرد دارد فریاد می‌زند زیرا اغلب، فریاد زدن نشان دهنده مشکلات عمیق فرد است نه رفتار طرف مقابل. فریاد زدن این افراد انعکاسی از ناپایداری احساساتشان است، با این حال هدفشان از این‌کار نشان دادن قدرت و تسلط بر شرایط است.

در ادامه گراف دلایلی که فردی ممکن است در هنگام عصبانیت فریاد بزند را به شما معرفی می‌کند:

  1. بی‌مهارتی در کنار آمدن با شرایط

بسیاری از افراد فریاد می‌زنند زیرا این کار روش مواجه شدنشان با شرایط دشوار است. اگر فردی فریاد می‌زند زیرا این تنها راهی است که برای مقابله با مشکلات در زندگی‌اش یاد گرفته، لازم است با کمک فردی متخصص بیاموزد احساساتش را مدیریت کند.

۲. از دست دادن کنترل

فردی ممکن است فریاد بزند زیرا در برخی موقعیت‌ها کنترل خود را از دست می‌دهد. این گونه افراد ممکن است تحت تأثیر افکار، احساسات و عواطف قرار گرفته و یکباره به خاطر تمام این‌ها کنترل خود را از دست بدهند. این موقعیت بسیار برایشان استرس‌زا می‌باشد بنابراین فریاد می‌زنند تا بر آنچه که دارند تجربه می‌کنند کنترل یابند. این افراد فاقد مهارت‌های کنار آمدن با موقعیت‌های گوناگون اطرافشان و بازیابی کنترل خود می‌باشند، به همین خاطر به فریاد کشیدن متوسل می‌شوند تا احساس کنند که شرایط تحت کنترشان است. این افراد ممکن است احساس کنند که همه چیز را تحت کنترل درآورده‌اند اما اغلب این احساس موقت است زیرا مشکلات با فریاد زدن حل نمی‌شوند. امکان دارد طرف مقابل با آرام کردن فرد فریاد زننده اوضاع را به ظاهر خاتمه داده باشد، اما در واقعیت هیچ چیزی در دراز مدت حل نشده است.

۳. احساس تهدید

افراد قلدر اغلب روحیه‌ای بسیار حساس و عاطفی دارند و تلاش می‌کنند از این روحیه حساس خود مراقبت کنند. هر زمان احساس کنند که روحیه‌شان در خطر است واکنش نشان می‌دهند. فریاد زدن یکی از ابزارهایی است که هر زمان احساس خطر کنند کُنشگرانه از آن استفاده می‌کنند.

۴. داشتن زمینه پرخاشگری

بعضی افراد ذاتاً پرخاشگر هستند. آنان فریاد می‌زنند و این پرخاشگری به مجادله فیزیکی فزونی می‌یابد. به ندرت ممکن است شاهد دعوایی باشید که با داد و فریاد شروع نشده باشد. اگر فردی فریاد می‌زند و شما آن فرد را به خوبی نمی‌شناسید، باید مراقب باشید، زیرا ممکن است این فریادها به مجادله فیزیکی منتج شود.

بسیار مهم است که با افراد پرخاشگر برخوردی پرخاشگرانه نداشته باشید، زیرا این کار مانند ریختن نفت روی آتش خشم آنان بوده و ممکن است باعث زد و خورد فیزیکی شود. البته امکان هم دارد که بحثی موجب زد و خورد شود اگر که آن فرد تمایل به این کار داشته باشد و شما تلاش کنید وی را آرام کنید.

۵. رفتاری اکتسابی

برخی افراد پرخاشگر هستند زیرا در خانواده‌ای بزرگ شده‌اند که در آن، والدین به‌طور مرتب بر سر یکدیگر فریاد می‌ز‌دند. آنان یادمی‌گیرند هر زمان کشمکشی ایجاد شد، با سروصدا باید حلش کرد. آنان یادنگرفته‌اند زمانی که در شرایط سختی قرار می‌گیرند یا با مشکلی مواجه می‌شوند چطور آن را حل کنند. آنان یادگرفته‌اند پاسخ هر پریشانی فریاد زدن است.

تصویر مرد و زنی که فریاد می‌زنند

۶. احساس نادیده گرفته شدن

برخی افراد در هنگام عصبانیت فریاد می‌زنند زیرا احساس می‌کنند طرف مقابلشان به آنها گوش نمی‌کند. آنان گاهی صحبت خود را چند مرتبه تکرار می‌کنند و در نهایت با عصبانیت فریاد می‌زنند زیرا طرف مقابل‌شان زمانی که با صدای آرام‌تری صحبت می‌کردند به وی جواب نداده است. این مورد معمولاً دلیل فریاد زدن والدین می‌باشد. والدین اغلب احساس می‌کنند که فرزندشان به آنها گوش نمی‌کنند در نتیجه آنها به جای تکرار صحبت‌شان بر سر بچه فریاد می‌زنند. مشکل اینجاست که اینکار بچه‌ها را می‌ترساند. فریاد زدن در هنگام عصبانیت به بچه‌ها بسیار آسیب می‌رساند و براساس تحقیقی فریاد زدن می‌تواند به اندازه تجاوز جسمی مخرب باشد.

بیشتر بخوانید: ۹ راهکاری که افراد موفق برای کنترل خشم استفاده می‌کنند

وقتی کسی فریاد می‌زند چه کارهایی نکنیم؟

بدترین واکنش به فردی که فریاد می‌زند تکرار رفتار خودش است. اگر زمانی که کسی برسر شما فریاد می‌زند شما هم شروع به فریاد کشیدن کنید چیزی درست نمی‌شود و حتی شرایط بدتر هم می‌شود. واکنش‌های دیگری که از بروزشان در این شرایط باید خودداری کنید عبارت‌اند از: زخم زبان زدن به فردی که دارد فریاد می‌زند، به چالش کشیدن چیزی که دارد درموردش صحبت می‌کند، حالت تدافعی به خود گرفتن و انتقاد کردن از فرد در زمان مواجهه با این شرایط.

راه‌های بهتری برای برخورد با فردی که فریاد می‌زند وجود دارد. در ادامه گراف چند گام مؤثر به شما معرفی می‌کند تا به کمک آنها امیدوارانه فردی که فریاد می‌زند را آرام کنید.

  1. آرام بمانید و سوخت به آتش خشمشان اضافه نکنید

زمانیکه کسی فریاد می‌زند به خاطر داشته باشید که مشکل از جانب شما نیست. آنان هستند که مهارت‌های کنار آمدنشان کم است یا به هر دلیل دیگری دارند فریاد می‌زنند که هیچ کدام از دلایل احتمالی به شخص شما برنمی‌گردد. اگر شما به خشم آنها واکنش نادرستی نشان دهید آنان دوباره پاسخ رفتار شما را می‌دهند و اوضاع همینطور بدتر و بدتر می‌شود. آرامش خود را حفظ کنید حتی اگر از درون دارید از عصبانیت می‌جوشید. ارزش ندارد آتش خشم طرف مقابلتان را برافروخته‌تر کنید زیرا زمانی که هر دو طرف بر سر هم فریاد می‌کشند به ندرت پیش می‌آید که اوضاع درست شود. به احتمال زیاد مشکلات زمانی حل می‌شوند که از تُن صدای آرام استفاده شود. سعی کنید با استفاده از تن صدایی معقول و آرام، بخشی از راه‌حل باشید نه طرف مشکل‌ساز.

۲. در ذهنتان یک گام به عقب برداشته و شرایط را ارزیابی کنید

برای هر واکنشی که می‌خواهید نشان دهید در ذهنتان توقفی ایجاد کرده و شرایط را ارزیابی کنید. این کار به شما کمک می‌کند متوجه شوید که در این شرایط باید صبر کنید تا فردی که فریاد می‌زند به خودش مسلط شود یا آن محل را ترک کنید. اگر فرد آشنایی بر سر شما فریاد کشید و برایتان مهم نیست که با ترک آن محل به وی توهین کنید دقیقاً با همین قصد محل را ترک کنید. لازم نیست خود را مخاطب بدرفتاری‌های فردی قرار دهید که برای زندگی‌تان اهمیتی ندارد. اگر مدیرتان فریاد می‌زند و شما می‌دانید که ترک کردن آن محل می‌تواند به قیمت از دست دادن شغلتان تمام شود، شاید لازم باشد صبر کنید و بعداً به مدیرتان بگویید که تکرار این برخوردش برای توانایی کارکرد موثر شما مخرب است.

۳. برای آرام کردن فردی که فریاد می‌زند با وی موافقت نکنید زیرا باعث می‌شود در آینده هم این برخوردش را تکرار کند

اگر با فردی که فریاد می‌زند موافقت کنید و متعاقباً موافقت کنید کاری که گفته را انجام دهید یا چیزی که خواسته را بگویید با این کارتان دارید از فریاد کشیدنش چشم پوشی می‌کنید. با موافقت با فردی که فریاد می‌زند وی را تشویق می‌کنید تا در آینده هم برای گرفتن چیزی که می‌خواهد فریاد بزند. از این متد آرام کننده خودداری کنید.

۴. با آرامش با وی صحبت کنید

در اغلب اوقات زمانیکه کسی بر سر شما فریاد می‌زند، احساساتتان برانگیخته می‌شود و احساس می‌کنید نیاز دارید واکنش نشان دهید. با فریاد زدن، انتقاد کردن یا هر پاسخ منفی دیگری اوضاع وخیم‌تر می‌شود. شما باید تا حد توانتان کاری کنید تا درگیر افکار و احساساتتان شده و بتوانید به مشکلی بپردازید که طرف مقابل دارد به خاطرش فریاد می‌زند. به آن فرد نشان دهید شرایط یا مشکل هر چه که باشد، اجازه نمی‌دهید برسرتان فریاد بزند. این جمله را با آرامش و مؤدبانه بگویید. با این کار به احتمال زیاد برخورد مثبتی مثل عذرخواهی دریافت خواهید کرد یا حداقل وی را آگاه می‌کنید که دارد فریاد می‌کشد. برخی افراد حتی متوجه نمی‌شوند که دارند فریاد می‌کشند. گام بعدی در برخورد با این فرد این است که بخواهید مدتی از وی فاصله بگیرید.

۵. بخواهید که مدتی از این فرد فاصله بگیرید

بعد از اینکه به او یادآوری کردید که دارد فریاد می‌زند، درخواست کنید که مدتی از هم فاصله گرفته تا بتوانید فکر کنید. شاید به زمان احتیاج داشته باشید تا خود را آرام کنید زیرا این فریاد شنیدن باعث افزایش آدرنالین خونتان شده و نمی‌دانید که چه مدت دیگر می‌توانید این جوش و خروش را در درونتان نگه دارید. زمانی که می‌خواهید به طرف مقابل بگویید که بیا مدتی از هم فاصله بگیریم تا فکر کنیم، اگر آن فرد مدیرتان نیست جمله را خبری بگویید در غیر این صورت پرسشی. اگر طرف مقابلتان همسر، دوست یا هر کس دیگریست، کاملاً منطقی است که از وی برای چند دقیقه، یک روز یا هر چقدر که احتیاج دارید زمان بگیرید تا به این مسئله فکر کرده و با آرامش پاسخ مناسبی بدهید.

مکالمه صلح آمیز مادر و فرزند۶. هر زمان احساس کردید احساساتتان فروکش کرده‌اند و می‌دانید چطور مشکل عامل آن فریادها را حل کنید، با وی صحبت کنید

به خودتان زمان بدهید تا بررسی کنید که چه چیزهایی گفته شد و حالا شما چطور می‌خواهید به آنها پاسخ دهید. در برخی موقعیت‌ها برای مثال یکی از اقوام همسر، این ارزیابی می‌تواند چند روزی طول بکشد زیرا فروکش کردن احساسات زمان بیشتری می‌برد. اما اگر طرف مقابل مدیرتان است و می‌دانید که نمی‌توانید به خاطر ضرب‌العجل‌ها یا در خطر بودن شغلتان زمان زیادی برای فکر کردن برای این موضوع بگذارید، از تکنیک‌های آرامش‌بخش مثل تنفس عمیق یا روش‌های تجسم فکری برای ارزیابی سریع‌تر موقعیت استفاده کنید.

حرکت به سمت بهبود شرایط

به خاطر اینکه شما به فردی که فریاد می‌زد زمان دادید تا متوجه شود این کارش قابل قبول نیست و این کار را دقیقاً بعد از فریاد زدنش انجام دادید، این دفعه به احتمال زیاد فریاد نخواهد زد. اگر بخواهد این مسئله را حل کند باید آرام بماند تا درموردش با شما صحبت کند. با این کار شما از خودتان دفاع کردید، به آن فرد نشان دادید که نمی‌گذارید کسی از احساساتتان سوء‌استفاده کند و به او نشان دادید که رفتارش قابل قبول نیست. اگر افراد بیشتری در هنگام فریاد زدن طرف مقابلشان آگاهانه رفتار می‌کردند همه ما عادت می‌کردیم که در شرایط بحرانی فریاد نزنیم.

اگر طرف مقابلتان عادت به فریاد کشیدن دارد و برخورد جدید شما رفتار وی را تغییر نداده است، احتمالاً زمانش رسیده که از او بخواهید بنشینید و درمورد دلیل فریاد کشیدنش صحبت کنید. زمانی که نشستید برای وی توضیح دهید که فریاد کشیدنش چه تأثیری بر شما می‌گذارد. برای مثال عمیقاً ناراحت می‌شوید و نمی‌خواهید تا مدتی نزدیک او باشید. همچنین توضیح دهید که این رفتار چه تاثیری بر رابطه‌تان می‌گذارد. برای مثال فریاد کشیدن وی شکاف احساسی بزرگی بین او و شما ایجاد می‌کند. اگر طرف مقابلتان پاسخ داد «همینیه که هست یا من همینطوریم و تغییری هم نمی‌کنم» به او بگویید که رفتارشان پذیرفتنی نیست.

برخی افراد نمی‌دانند که چطور رفتارشان را تغییر دهند. راه‌هایی نظیر «روان درمانی، مشاوره یا کلاس‌های مدیریت خشم» به افراد کمک می‌کند تا کنترل خشمشان را به دست بگیرند. آنان باید یادبگیرند که این مشکل دارد روی روابط‌شان تأثیر می‌گذارد و برای درمان لازم است تغییر کنند.

فریاد زدن مخرب است، پس با کوتاه آمدن و تحمل این وضع به اطرافیانتان که فریاد می‌زنند اجاره ندهید به شما، خودشان و رابطه‌تان آسیب بزنند، از راه‌حل‌های گراف کمک بگیرید و این موضوع را یک بار برای همیشه حل کنید.

 

بدون نظر

نظر دادن