با چند علامت ساده خود را چکاپ کنید

درباره بدنتان بیشتر بدانید...

اغلب اوقات دچار این اشتباه می‌شویم که فکر می‌کنیم بدنی بسیار سالم داریم و هیچ علامت نگران کننده‌ای درون بدن ما وجود ندارد. ما ۷ علامت را به شما ارائه می‌دهیم که نشانه‌های نقصان سلامتی در بدن هستند.

۱. لب‌های شما ترک خورده است

در بعضی از مواقع ترک خوردن لب‌ها ممکن است به‌خاطر تغییرات آب وهوایی صورت گیرد اما اگر ترکیدگی در گوشه لب‌ها باشد در واقع نشان دهنده این است که شما از کمبود ویتامین ب ۱۲ رنج می‌برید. عدم وجود این ویتامین در سیستم بدن شما ممکن است منجر به بیماری‌هایی نظیر کم‌خونی شود. پس مکمل‌هایی را تهیه کنید که سطح این ویتامین را در بدن شما بالا ببرد. غذاهایی را بخورید که حاوی مقادیر زیادی از این ویتامین می‌باشد و یا با پزشک مشاوره کنید تا اگر نیاز باشد ترزیقات خاصی را انجام دهد.

۲. قد شما به اندازه‌ای که باید باشد نیست

این موضوع ممکن نشان دهنده علامت متفاوتی باشد اما وقتی که ما مسن‌تر می‌شویم بدن ما تمایل به کوچک‌شدن دارد اما میزان آن نشان می‌دهد که بعضی اختلالات در استخوان‌ها وجود دارد که استئوپروزیس را افزایش می‌دهد. این اختلالات استخوانی به این معناست که احتمال شکنندگی استخوانها در زمان افتادن افزایش یافته و یا ستون فقرات انحنای بیشتری می‌یابد.  بنابراین تشخیص سریع این عارضه به شما کمک می‌کند که رژیم غذایی خود را تغییر دهید تا از بدتر شدن این بیماری جلوگیری به عمل آید.

۳. بیش از حد معمول سرماخورده می‌شوید

اگر شما بیشتر از حد معمول سرماخورده می‌شوید بدین معناست که شما باید سیستم ایمنی بدنتان را مقاوم کنید و یا اختلالاتی در سیستم ایمنی بدن شما وجود دارد. شما ممکن است کمبود ویتامین ث داشته باشید و یا نوعی از ویروس به سیستم ایمنی شما حمله کرده است که از آن بی‌اطلاع هستید. بنابراین از خون خود آزمایش بگیرید تا نگرانی شما بر طرف شود و سعی کنید تا سلامتی عمومی خود را بهبود بخشید تا به طور طبیعی سیستم ایمنی خود را ارتقاء دهید.

۴. ادرار شما خیلی زرد است

به رنگ ادرار خودتان توجه داشته باشید چرا که رنگ ادرار در واقع نشان دهنده سلامت کلی شماست. اگر به اندازه کافی آب نوشیده باشید ادرار شما باید شفاف باشد ولی اگر آب کافی نوشیده‌اید ولی ادرار شما به رنگ زرد تیره است ممکن است نمایانگر وجود عارضه‌ای در کلیه‌هایتان باشد و یا این که دفع مواد زاید به خوبی صورت نمی‌گیرد. سعی کنید به مقدار بیشتری مایعات، که بهتر است آب باشد، بنوشید و اگر رنگ ادرار شما برطرف نشد عملکرد کلیه‌هایتان را بررسی کنید. برای تشخیص بیماری خود بر اساس رنگ ادرار خود، نگاهی به این جدول بیاندازید.

۵. به طور مداوم دچار عارضه پوستی می‌شوید

اگر روی پوست شما جوش، اگزما و یا هر گونه عارضه پوستی وجود دارد که به طور مداوم رخ می‌دهند، بدین معنی نیست که شما از پوست خود مراقبت نمی‌کنید و یا از محصولات استاندارد استفاده نمی‌کنید، بلکه نشان دهنده واکنش‌های آلرژیک می‌باشد. شاید هم بدن شما استرس زیادی دارد که باید کنترل شود. پوست شما یکپارچه‌ترین ارگان بدن می‌باشد پس به علایم و نشانه‌هایی که روی آن پدید می‌آید توجه بیشتری داشته باشید.

۶. به طور عادی و طبیعی نمی‌خوابید

اگر الگوی خواب شما نا منظم است و از بیماری بی‌خوابی رنج می‌برید این امر بدین خاطر است که بدن و یا ذهنتان تحت استرس و فشار زیاد می‌باشد. وقتی ما می‌خوابیم بدمان مقدار هورمون کورتیزول را کاهش می‌دهد اما زمانی که تحت فشار و استرس هستیم این عمل صورت نمی‌گیرد و مقدار هورمون کاهش نمی‌یابد. این امر موجب می‌شود تا بدمان برای مرمت خودش دچار کشاکش شود و شارژ دوباره ذخایر بدن منجر به ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن به طور تدریجی خواهد شد. ۲۴ پیشنهاد گراف برای خوابی راحت‌تر را از دست ندهید.

۷. خسته هستید ولی به اندازه کافی خوابیده‌اید

bi khabi (2)

اگر شما به اندازه کافی خوابیده‌اید و استراحت کرده‌اید اما هنوز احساس می‌کنید بعد از ظهرها خسته هستید غده تیروئید شما دچار مشکل شده است. مشکل در غدد آدرنال بدن شما می‌باشد که تمام انرژی خود را صرف تأمین انرژی بدن می‌کند ولی دوباره به خوبی جایگزین نمی‌شوند. این عارضه منجر شده تا بدن در هنگام حفاظت در مقابل انواع سموم جذب شده از محیط ضعیف شود. این مشکل، بیماری‌ها و عارضه‌های دیگری را به همراه دارد. بنابراین از درست کار کردن غده تیروئید بدن خود مطمئن شوید. روی هم رفته می‌توان ۱۱ عامل اصلی برای خستگی را نام برد که بهتر است نگاهی به آنها بیاندازید.

بدون نظر

نظر دادن