با تماشای این ویدئو، توهم دیداری را درک خواهید کرد [HD]

تا وقتی علم وجود دارد، چه نیازی به مواد مخدر دارید؟

هشدار: اگر به بیماری صرع (وابسته به حساسیت نور) مبتلا هستید، لطفاً به هیچ‌وجه این ویدئو را تماشا نکنید.

اگر آنچه در ویدئوی زیر به شما گفته می‌شود را به‌درستی انجام دهید، پس از اتمام آن به هر چیزی که نگاه کنید به صورت مواج حرکت خواهد کرد. بهترین نتیجه زمانی خواهد بود که به خطوط روی فرش یا دیوار اتاق خود خیره شوید. دلیل این اتفاق، توهم دیداری است که به‌خاطر شبیه‌سازی براساس روانشناسی در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید؛ یعنی بلافاصله بعد از تماشای ویدئو مغز شما همچنان انتظار دیدن موج‌های تصاویر را دارد، بنابراین چنین حالتی را برای شما خلق می‌کند.

در ابتدا به شما گفته می‌شود تا حروفی که در مرکز تصویر می‌بینید را با صدای بلند بخوانید. البته این کار تأثیری در افزایش یا کاهش میزان توهم نخواهد داشت بلکه تنها باعث می‌شود تا شما در بالاترین حد ممکن متمرکز شوید.

حتماً ویدئو را به‌طور کامل قبل از پخش آن بارگذاری کنید.

اثر این توهم موقت است و بین چند ثانیه تا یک دقیقه از بین می‌رود.

دانلود مستقیم ویدئو با کیفیت Full HD با حجم ۳۵ MB
منبع This Video Induces Natural Hallucinations
جمال میری
جمال تحصیلات خود را در رشته آموزش زبان انگلیسی، در مقطع کارشناسی ارشد به اتمام رسانده و اکنون «مدیر محتوای گراف‌مدیا» است. وی در کنار تدریس در دانشگاه، علاقه شدید خود را به ترجمه و تألیف مسایل علمی و به‌ویژه ناشناخته‌ها در مطالبش نشان داده است. یکی از اهدافی که به او در ادامه فعالیت در مجله توان بی‌پایان می‌دهد، پایبندی به شعار گراف است: تولید «محتوای اصیل و باکیفیت»

بدون نظر

نظر دادن