با انجام این ۸ ‌کار رئیس محبوب همه شوید

تنها رئیس بودن کافی نیست...

یک مَثل محبوب انگلیسی می‌گوید: «بسیار تلاش کن و با مردم مهربان باش.» این مَثل به ما نشان می‌دهد ویژگی‌هایی مانند مهربانی و داشتن پشتکار که به‌طور معمول نادیده گرفته می‌شوند، در محل کار تا چه اندازه ارزشمند هستند. گراف برای شما مدیران، توصیه‌هایی آماده کرده که به کمک آنان می‌توانید به رئیسی محبوب و ستودنی برای کارمندان خود تبدیل شوید. البته این کار همیشه آسان نیست و در این راه به مهارت، درک بالا و قدرت تصمیم‌گیری منطقی نیاز دارید.

۱. تلاش نکنید رئیس خونسردی باشید

رعایت تعادل بین مقتدر و در عین حال واقع‌بین بودن کار دشواری است و البته محدودیت‌ها نیز مهم هستند. درحالی‌که راه‌های بسیاری برای متمایز بودن شما در جایگاه ریاست وجود دارد، رفتار و حرکات نمادین و ظاهری کم‌ترین اثر را دارند. در پوشیدن لباس رسمی، تعیین جای پارک مخصوص و آوردن غذاهای اعیانی زیاده‌روی نکنید. گزینه‌های بهتری برای متفاوت بودن انتخاب کنید، برای مثال اولین نفری باشید که در محل کار حاضر می‌شود و بعد از همه به خانه می‌رود و از خود اشتیاقی وصف‌ناپذیر نشان دهید. با زیردستان خود ارتباط داشته باشید، با آنها گپ خودمانی بزنید یا نهار بخورید. روابط خود را با آنها گسترش داده و از اینکه دوست و محرم اسرارشان باشید نترسید، زیرا این رابطه از کارتان مجزاست.

بیشتر بخوانید: چگونه در محیط کار محبوب و مورد احترام باشیم؟

۲. به خاطر داشته باشید که نیروی شما، خانواده‌تان نیستند

شما و کارمندان‌تان هم‌گروهی و حتی دوستان صمیمی هستید اما یک خانواده نیستید. وجود فرهنگ و چارچوب سالم برای هر شرکتی مفید است اما آن را با سخت‌گیری و اجباری که با کلمه خانواده همراه است اشتباه نگیرید. منظور ما این نیست که حق ندارید برای هم لطیفه تعریف کنید اما سعی نکنید شعار بدهید و قوانین طاقت‌فرسا وضع کنید. فرهنگ همکاری و استراتژی سرمایه انسانی، حیاتی‌ست و بدون‌ شک نیازمند تحولی بنیادی می‌باشد. بعضی قوانین مفیدند و از آشفتگی در محل کار جلوگیری می‌کنند اما زیاده‌روی در قانون‌گذاری تأثیر منفی خواهد داشت.

۳. انتقادپذیر باشید

تن دادن به این اصل برای رهبران مشکل‌تر از سایر اعضای شرکت است. مدیران خوش‌نیت بسیاری هستند که محیطی مناسب برای دریافت انتقادات و پیشنهادات سازنده فراهم می‌کنند تا اولین کارمند خوش‌نیتی که عملکرد رئیس خود را به باد انتقاد می‌گیرد را شناسایی کنند. به زیردستان خود این آزادی را بدهید تا حتی افراد کمرو هم مشکلاتشان را بیان کنند. و با استقبال از انتقاد‌ها، به آنان نشان دهید که صداقت و همکاری‌شان در پیشرفت شرکت ستودنی است.

۴. در جمع کارکنان حضور داشته باشید

به‌عنوان رهبر حق انتخاب دارید که چقدر دیده شوید. میانه‌رو باشید. به‌اندازه‌ای در میان افراد حضور داشته باشید که خصوصیات دوست‌داشتنی را در شما پیدا کنند و نه آنقدر که دلیلی برای دوست نداشتن‌تان بیابند. هر زمان که توانستید در جلسه‌های همگانی خبرهای خوب، پیشرفت‌های چشم‌گیر و استخدامی‌های جدید و جالب را اعلام کنید. درمورد پرسش‌هایی که شاید اول از طریق رایانامه به نمایش گذاشته‌اید نظرخواهی کنید. حضور خود را با دقت تنظیم کنید. به لحن واکنش خود توجه داشته باشید. حتی اگر آدم خوش‌مشربی هستید سعی نکنید رئیس بامزه‌ای باشید. به یاد داشته باشید اگر لطیفه‌ای خنده‌دار باشد شاید عده‌ای را ناراحت کند اما اگر خنده‌دار نباشد همه را می‌آزارد!

رئیس
careerealism.com

۵. به رقبای خود به چشم محرک نگاه کنید

اگر لغزشی حس کردید (از تضعیف روحیه گرفته تا نارضایتی عمومی) منحرف کردن توجه به سمت مسیر سوم، راهکار خوبی برای کاهش تنش است. مدت زمانی را صرف گفتگو درباره یکی از رقبا کنید و اینکه هرکدام از کارمندان چطور می‌توانند با تقویت حس مبارزه‌‌طلبی و پیروزی‌خواهی در خود، روحیه رقابتی شرکت را تقویت کنند. آیا خط تولید جدید، حضور عمومی یا کنفرانسی پیش رو دارید؟ روی این فرصت خارجی تمرکز کنید و به‌گونه‌ای با کارمندان گفتگو کنید تا به انجام بهترین‌ها تحریک شوند. این روش انگیزشی عالی است زیرا کارایی افراد گروه با رویارویی با نیروی خارجی، بالا می‌رود. مردم دوست دارند زندگی‌شان را در راستای اصل قهرمان و شرور پیش ببرند. شرارت مناسب را به آنها نشان داده و شانس خود برای قهرمان شدن را افزایش دهید.

۶. پاداش بدهید

هدایا (به دلیل رایگان بودن!) کوه‌ها را تکان می‌دهند. مردم هدیه و هدیه‌دهنده را دوست دارند، بنابراین از فرصت منشأ شادی و بخشش بودن، بهره‌مند شوید. این هدیه باید بزرگ‌تر از تی‌شرت یا کوله‌پشتی‌های فراموش‌شدنی باشد. پاداشی بدهید که در خاطر آنها بماند. شاید تا امروز غذا، عصرانه یا نوشیدنی آنها را حساب می‌کردید اما باید پا را از این هم فراتر بگذارید. حتی اگر کارمندان لوس شوند، هدیه‌ای غیرمنتظره در برانگیختن دلبستگی روانی و وفاداری آنها تأثیر شگرفی دارد. اگر شک دارید به این فکر کنید که چه کسی دوست ندارد یکی از ابزارهای فناوری روز را هدیه بگیرد!

۷. از آنها بخواهید کاری برای‌تان انجام دهند

همه دوست دارند مورد نیاز باشند. بی‌مقدمه سراغ کارمندان بروید و از آنها بخواهید برایتان کاری انجام دهند. کاری که به راحتی توان انجامش را دارند اما شما به‌خاطر بی‌ارزش بودن آن کوچک شمرده نمی‌شوید. از هر کارمندی با توجه به وظیفه شغلی‌اش کمک بگیرید. فردی که در بخش فناوری اطلاعات مشغول است خوشحال می‌شود نیم ساعتی را به بررسی پیچیده‌ترین برنامه‌های تبدیل گفتار به نوشتار بپردازد و در نتیجه دل شما را بدست آورد. به یاد داشته باشید که این کارها طولانی نباشند زیرا خسته‌کننده شده و شاید حس سوء‌استفاده ایجاد کند.

۸. در حضور جمع به‌خاطر اشتباهات خود عذرخواهی کنید

خطا کردن به‌صورت غیرعمدی ویژگی مهمی است، اما از آن مهم‌تر بازخورد احساسی است که از عذرخواهی عمومی و صمیمانه بدست می‌آورید. معذرت‌خواهی ابزاری قدرتمند است که موجب پاکی، یکدلی و تقویت مسئولیت سازمانی می‌شود. باز هم باید جانب احتیاط را رعایت کنید. برای معذرت‌خواهی به‌خاطر اشتباه بزرگی که باعث تخریب اعتبارتان می‌شود بهانه نیاورید، اما لازم هم نیست به دلیل به‌موقع سِرو نشدن میان‌وعده پوزش بخواهید. همیشه اشتباهات میانه را در نظر داشته و متناسب با شرایط عذرخواهی کنید.

بیشتر بخوانید: ۱۵ آداب معاشرت کاری که شما را حرفه‌ای‌تر جلوه می‌دهند

بدون نظر

نظر دادن