با اضافه کردن این ۷ منبع کربوهیدرات به رژیم غذایی خود وزن کم کنید

یا الان یا هیچ وقت...

کربوهیدرات‌های سالم (کربوهیدرات‌هایی که با داشتن مواد مغذی و فیبر فراوان، همچنان قند خون را کمتر بالا می‌برند) معمولاً می‌ت‍وانند در دریافت انرژی و نیز کاهش وزن به شما کمک کنند. در حقیقت، کربوهیدرات‌ها برای کسانی که تلاش می‌کنند ناخواسته چند کیلویی وزن کم کنند مناسب‌اند. اگرچه همه ما به این هیدرات‌های کربن نیاز داریم، اما برای افرادی قصد کاهش وزن دارند، گراف فهرست هفت‌گانه زیر را برای افزودن به رژیم غذایی آماده کرده است.

۱. سبزیجات

اکثر مردم روزانه سبزیجات زیادی مصرف می‌کنند و این واقعاً عالیست! استفاده از این دسته مواد غذایی راهی درست برای کسب انرژی بیشتر و احساسی بهتر می‌باشد. اگر هم در زندگی روزمره خود فردی بسیار فعال هستید، نیاز مصرفی شما نیز بیشتر می‌شود. شاید تمام سبزیجات علاقه نداشته باشید، بنابراین سعی کنید تنها از سبزیجاتی که دوست دارید استفاده کنید؛ فقط از مصرف آنها دست نکشید. به عنوان مثال: خودتان را مجبور به خوردن چغندر نکنید، بهتر است از سبزیجات مورد علاقه خود مثل: خیار یا گوجه فرنگی استفاده کنید.

۵

۲. خوراک جو

این ماده غذایی عالی را فراموش نکنید! می‌توانید برای شروع روز خود از این ماده غذایی شگفت‌انگیز استفاده کنید، بی‌شک احساس فوق‌العاده ای به شما می‌دهد. آماده کردن بلغور جو بسیار راحت بوده و البته به‌طور باورنکردنی برای سلامتی شما مفید است. از آنجایی که بلغور جو آماده دارای قند و دیگر ترکیبات ناسالم است از خوردن آن اجتناب کنید. مقدار کمی عسل و میوه مورد علاقه خود را به بلغور جو اضافه کرده و در چند دقیقه صبحانه‌ای سالم داشته باشید.

۳. حبوبات

امروزه انواع حبوبات در دسترس است، چرا تمامی آنها را امتحان نمی‌کنید!؟ قرار دادن حبوبات در برنامه غذایی خود را فراموش نکنید. باید بدانید در این ماده غذایی ارزشمند انرژی بسیاری وجود دارد، که واقعا برای فعالیت‌های روزانه شما مفید است. یکی از منابع اصلی تأمین «اسید فولیک» و «روی» را می‌توان حبوبات دانست.

حبوبات یکی از ۵ ماده اصلی برای مبارزه با پیشگیری از سرطان دهانه رحم نیز می‌باشد.

url

۴. سایر غلات

اگر نمی‌توانید غذاهایی از قبیل: گندم و یا گندم سیاه بخورید، نیاز دارید از غذاهای دیگری که حاوی کربوهیدرات هستند استفاده کنید. به عنوان مثال: برنج شلتوک‌دار، ارزن و گل تاج خروس گزینه‌های سالم دیگری هستند که به شما در کاهش وزن کمک می‌کنند.

۵. نان

نوعی نان وجود دارد که واقعاً به شما در کاهش وزن کمک می‌کند. این نان از گندم سبوس‌دار پخته می‌شود. درست است که تقریباً همه ما نان سفید را دوست داریم، اما اگر نمی‌خواهید اضافه وزن داشته باشید، بهتر است از خوردن آن اجتناب کنید. در پیدا کردن نان سالم دقت لازم را داشته باشید. تمام مواد تشکیل‌دهنده آن را بررسی کنید اگر حاوی گندم سبوس‌دار بود می‌توانید آن را بخرید. این نوع نان به شما کمک می‌کند احساس بهتری داشته باشید.

اگر می‌خواهید حقیقت را در مورد تأثیر نان بر کاهش یا افزایش وزن بدانید، اینجا کلیک کنید.

۶. کورن فلکس

غلات سبوس‌دار یکی از بهترین‌ منابع تأمین کربوهیدرات است. شما باید در انتخاب مواد غذایی خیلی مراقب باشید. باید از غلاتی که  قند بالایی دارند پرهیز کنید، بنابراین، هرگز فراموش نکنید موقع خرید حتما به ترکیبات روی برچسب توجه کنید. غلات سبوس‌دار غذایی کامل برای خوردن و وزن کم کردن است. اگر برای کاهش وزن تلاش می‌کنید، افزودن این کربوهیدرات به رژیم غذایی شما بسیار ضروری است.

 

One Bowl of Corn Flakes on a White Background

۷. میوه‌ها

اگر به میوه خوردن علاقه دارید، بسیار خوش‌شانس‌اید، زیرا به شما در کاهش وزن‌تان کمک می‌کند. اگر به مصرف میوه‌جات علاقه‌ای نداشتید فرصت خوبی است که به برنامه غذایی روزانه خود اضافه کنید. میوه‌ها سرشار از کربوهیدرات هستند و بدون هیچ دخالتی در کاهش وزن، میل شدید شما را به خوردن کم می‌کنند. هنگام صبحانه و یا ناهار میوه بخورید تا در طول روز انرژی بیشتری داشته باشید. می‌توانید به جای خوردن کیک یا شیرینی از خوردن انواع میوه‌ها لذت ببرید. اگر هم به رژیم گیاهی اعتقاد دارید، بهتر است در مورد آن بیشتر بدانید.

علاوه بر مطلب فوق، گراف آرشیو رژیمی خود را به شما پیشنهاد می‌کند.

 

بدون نظر

نظر دادن